Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Évek óta folyamatosan benő...

Évek óta folyamatosan benő mind2 nagylábujjamon a körmöm. Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés

Rengetegszer volt már begyulladva, volt amikor egyáltalán nem fájt.

Rettenetesen tud fájni ha belerúgok vmibe vagy rálépnek. Már a negyed körmöm levált a bőrről. Simán alá tudok nyúlni.

Mit tudok én ez ellen tenni???

Volt már amikor levágtuk tőből a körmömet. (a sarkát) de egy idő után újra belenőtt a bőrömbe. Vágtuk már le egyenesen is, az sem jött össze. Papucsba is alig merek kimenni az utcára mert közelről elég csúnya látvány :(


2008. aug. 16. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Két évig szenvedtem én is hasonló benövéssel, míg a sebészeten nem kötöttem ki. Ott egy kb. öt perces "műtéttel" kivágták a körmöm egy darabját, és azóta csodák csodája, nem nőtt be egyszer sem. Jó tanács: soha ne vágd ki a körmöd sarkát, mert akkor csak még jobban be fog nőni! Én is azért szenvedtem ilyen sokáig, mert balga mód kivágtam a sarkokat! Szerintem mindenképpen menj sebészetre!
2008. aug. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy haverom, akinek minden évben benő a körbe és a sebészeten köt ki, ahol kilézerezik és utána napokig alig tud menni.

Szerintem jobban járna, ha néhány havonta eljárna körmöshöz és ott rendbetennék neki, megelőzés jelleggel, de nem hallgat rám, lehet, hogy fiú lévén derogál neki ilyen helyre járni, de aki hülye, szenvedjen :D

Szóval én neked is azt tanácsolom, hogy menj el pedikűröshöz! Hátha tud segíteni, mert az mindenképpen jobb, mint a sebészet! Egy próbát mindnképpen megér!

2008. aug. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha be van gyulladva azzal már egy körmös nem tud mit tenni. Irány a sebészet! Én is húztam halogattam annak idején,néha javult,néha bedurrant,de nem múlt el magától. A sebészeten meg tényleg 5 perc alatt rendbe tették,annyi,hogy még utánna vissza kellett menni kötözésre,de azóta semmi probléma vele. Érzéstelenítőt fogsz kapni,úgyhogy nem vészes!
2008. aug. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nálam is volt.Kétszer vágták már ki a körmömet.Utána pedikűröshöz jártam azóta nem nőtt be.Szerintem te is járj el egy pedikűröshöz ő megtudja ugy csinálni a körmödet hogy utána már nem fog benőlni.
2008. aug. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedikűröshöz kell járni,olyat válassz aki feltudja rakni a Spange-t,ami megakadályozza a benövést.
2008. aug. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha pesten laksz, tudom ajánlani anyukámat: iszonyat jó pedikűrös, már vagy 15éve benne van a szakmában, és a vendégei ódákat zengenek róla! :) és ezért nagyon büszke vagyok rá :)

szóval ha érdekel a dolog, írj privit, és segítek szívesen.


sztem a sebészet túl drasztikus lenne...

az otthoni módszereket meg sürgősen felejtsd el, mert többet árt mint használ...

2008. aug. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!