Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a különbség a szakrendelés...

Mi a különbség a szakrendelés és az ambulancia között?

Figyelt kérdés
Urológusnál melyikre kell először menni? (fitymafék műtétet szeretnék)

2015. jan. 19. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Ambulancia csak sürgős esetekkel foglalkozik, szakrendelőben kontrollvizsgálatok és ráérős történetek vannak. Szakrendelőbe menj ha időpontot szeretnél.
2015. jan. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezer hála a gyors válaszért, köszönöm :)
2015. jan. 19. 17:58
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

1: Ez nem igaz, az ambulancia az, amikor van orvosi rendelős és bent fekvős rész is.

A sürgősségin foglalkoznak a sürgős esetekkel.

2015. jan. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ambulancián dolgozom drága, de azért csak magyarázz :)
2015. jan. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Navégre válasza:

Ezt találtam itt: [link]


"A szakambulancia olyan járóbeteg-szakellátási forma, ahol fekvőbeteg-szakellátási háttér (és jogszabályban meghatározott egyéb személyi, tárgyi feltételek) biztosítása mellett történik ambuláns, azaz járóbeteg-szakellátás."

3-as nem az ujjából szopta amit mondott, 4-es esete úgy látszik nem univerzális. Szerintem nem kell csodálkozni ezen hogy nincs rendszer, és nem tudjuk hogy mi-mi. Én is épp keresem a rendszert a Honvéd kórház szakrendeléseiben más szakambulanciáiban és hogy miért van egy szakterület három különböző épületben.

2021. márc. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!