Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mostanában egyre gyakrabban...

Mostanában egyre gyakrabban érzem azt, hogy muszály lefogynom és elkezdtem hánytatni magam. Most már 1 hete hányok és már nem tudok leállni. Lehetséges az, hogy ilyen hamar beleessek a betegségbe?

Figyelt kérdés
2010. febr. 8. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

igen nagyon is lehetséges, próbálj felkeresni egy pszhiátert mert ebből nagy baj lesz

nem írom azt hogy ne hánytasd magad mert nem megyek sokra és te is érzed hogy nem kéne de nem tudod megállni. am ha fogrovoshoz mész ő észre fogja venni, és kb pár hónap és fogaid szarrá mennek és te magad is és lefogsz gyengülni de nagyon

hány éves vagy hány centi és hány kilo?

am ez bulimia

2010. febr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem vagy normális! ha fogyni akarsz akkor tornázz egy kicsit és ne egyél este 6 után! inkább nem irok rád semmit pedig lenne ötletem! mennyj el dokihoz és mond el neki az igazat!!!
2010. febr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha annyira nagyon fogyni akarsz, akkor probálkozz egyoldalú kajával és tornával, míg be nem indul a fogyás ( ugyanazt edd, pl krumplit) Nem egészséges, de még mindig valamivel jobb, mint a hánytatás, mert a hánytatástol felborul teljesen a szervezet ásványianyag-egyensúlya, és a vége a kóma.
2010. febr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak annyiban igaza van, hogy minél hamarabb orvoshoz, pszichiáterhez kell fordulni. Nagyon sürgősen. De ha nincsenek falásrohamok hozzá, akkor ez nem bulímia, hanem az anorexia nervosa purgáló fajtája.


Kedves kérdező, légy szíves, mondd el a szüleidnek, vagy ha nekik nem tudod, akkor bármelyik felnőttnek a közeledben, akiben megbízol, tanárnak, idősebb rokonnak, mert nagy bajban vagy. Nagyon nagyban.

2010. febr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hihetetlen, milyen lusták az emberek. Inkább hánytatják magukat, mitnhogy megmozduljanak.

Én is lusta voltam, aztán elkezdem steppdance-elni, és azóta imádom, minden héten minimum 4szer megyek. Jó a társaság, az edző, a zene... És még fogytam is tőle, pedig a célom már rég nem ez.

Próbáld ki, vagy akármilyen sportot, amihez vonzódsz, az első időkben nagyon nehéz lesz elindulni, de végül hozzászoksz, sőt, iszonyatosan fog hiányozni, ha nem lesz lehetőséged csinálni.

Nem élek Magyarországon, de emlékszem arra a reklámra, amikor a duci nő ül a tv előtt, és tömi a fejét, aztán elkezd sportolni, és pár hónap múlva már tüzön-vizen át fut, rohan, stb. Ez tényleg így van, ha az ember megtalálja a neki való sportot.

2010. febr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10:04: Ez nem lustaság. Ez egy súlyos, életveszélyes betegség.
2010. febr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok lusta. Versenyszerűen sportolok heti 3 alkalommal és emellett még tornázom is, de a kilók akkor is csak jönnek felfelé...
2010. febr. 10. 14:32
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! büszkén írom h végre kigyógyultam a bulímiából:D
2011. febr. 11. 15:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Habár a leírásod alapján ez továbbra sem bulímia, gratulálok, és nagyon örülök ennek a hírnek! Büszke lehetsz magadra, hogy leküzdötted ezt a szörnyű betegséget.
2011. febr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!