Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha kint fogok élni olaszban...

Ha kint fogok élni olaszban akkor ugyanúgy járhatok orvoshoz mint a született olaszok?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy ha mondjuk rosszul érzem magam vagy ilyesmi és szeretnék elmenni orvoshoz akkor ki fognak vizsgálni ugyanúgy? Kellenek áigazoló papírok vagy ez hogyan működik?
2015. jan. 28. 07:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha fizeted a TB-t, akkor persze.

+

[link]

2015. jan. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ahogy az előttem szóló mondta, illetve rámutatott a blogra, itt kell TB-t fizetned.

Ha alkalmazottként dolgozol ezt a munkáltatód fizeti, ha nem dolgozol és nem tart el senki - tehát nincs házastársad vagy élettársad, aki hivatalosan vállalja azt, hogy gondoskodik a betegbiztosításodról -, akkor valaki valahol - azért írom, mert ha elolvasod a blogon, ez mindig az adott comune-től függ, hogy épp kinek jut eszébe megadni az infót -megmondja, milyen biztosításra van szükséged és azt hogyan kötheted meg, ha Olaszországban akarsz biztosított lenni, azaz tessera sanitaria-val akarsz rendelkezni.


A tessera sanitaria-t kell magaddal vinni minden orvosi vizsgálatra, időpont kérésre.


Egyébként Olaszországban az első években évente kell befáradni az ASL nevű irodába az összes papírokkal (igazolvány (olasz), residenza, munkaszerződés, adóigazolás), mert a "tessera sanitaria" az első években csak 1 évre érvényes. Jó olasz szokás szerint természetesen a kis plasztik kártyán nem ez lesz feltüntetve, tehát ezt neked kell észben tartanod.

Ha házasságban élsz, akkor a képlet egyszerűbb.



Arra azért készülj fel, hogy itt NINCS ingyenes szakorvosi és járóbeteg ellátás. A háziorvos és a kórházi ellátás (ha van betegbiztosításod és "tessera sanitaria-d) ingyenes, egyébként mindenért ún. ticket-et kell fizetni. Ez 20-30 eurótól kezdődik, és nem tudom, hol ér véget. Én már fizettem egy komplikáltabb vérvizsgálatért 287 eurót....


Amikor Oo-ban kezdesz el TB-t fizetni, akkor 15 napod lesz arra, hogy otthon ezt bejelentsd a magyar betegbiztosítónál. Egyébként otthon is kérhetik a TB fizetését, visszamenőlegesen, büntetéssel együtt is.


Viszont ezek után otthon csak és kizárólag sürgősségi, illetve magán orvosi ellátásra leszel jogosult.

2015. jan. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!