Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek 34-36 hét között...

Akiknek 34-36 hét között született a babájuk, kellett inkubátorba tenni? 3 nap után ugyanúgy hazamehettetek mint a később született babákkal?

Figyelt kérdés
Szopott rendesen a kicsi? Volt bármi gond?
2012. máj. 13. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
35. héten született. 2500 gramm feletti súllyal. Inkubátorban volt a születése napjával együtt négy napig. A negyedik napon mondták, hogy tovább nem indokolt ott lennie, átmehetünk egy másik kórházba, ahol van koraszülött rooming in (baba-mama szoba), ezt le is beszélték rögtön a választott másik kórházzal. Másnap átmentünk (őt koraszülött mentő vitte). Akkor foghattam először a karjaimba, etethettem a tejemmel a cumisüvegből. Megkaphattam volna már aznap éjszaka is, de beijedtem, olyan hirtelen adódott ez a lehetőség, és inkább a csecsemősökre hagytam. Persze kicsit megbántam, de inkább pihentem. Másnaptól már egész nap együtt voltunk, többé nem váltunk el. A szoptatás pedig úgy volt, hogy mikor megszületett, kb. már másnaptól fejtem, így szépen egyre több lett. De a másik kórházban már 50-60
2012. máj. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok, folytatom:

szóval már nem bírtam a fejést (50-60 grammot evett napi 8x), gondoltam miért nem szophatná közvetlenül? Hát kipróbáltuk, és szerencsére sikerült, egyre ügyesebb lett. És így nem kellett egy cseppet sem kiönteni, amit azért nem ivott meg, mert közben elaludt...Onnantól kezdve szopott, nekem meg mérnem kellett a súlyát.

Itt a kórházban megtanítottak pelenkázni meg fürdetni. Szűk egy hetet voltunk itt, aztán mehettünk haza. Közben több orvosi vizsgálat is volt (szemészet, neurológia). Jó volt ez a lehetőség, már kicsit járatosabb voltam a dolgokban.

2012. máj. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36.héten született meg sürgősségi császárral magas vérnyomás miatt, mert nem nőtt a súlya, így 1940grammal született! 1 napig volt inkubátorban,3 hétig voltunk bennt amíg nem érte el a 2300grammot!
2012. máj. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
35. héten született. A 32. és a 34. héten kaptunk tüdőérlelő injekciót. Rengeteg magzatvizem volt, ezért császároztak, mivel már fulladtam. 1 napot volt inkubátorba, mert fázott. 2820 grammal született. 5 napot voltunk a Sotén, ahol poszt-intenzíven volt, és sajnos nem engedtek rendesen szoptatni, mert csak kis időre lehetett bemenni. Bár a picim rendes kiságyban feküdt, még is ugyan azok a szabályok vonatkoztak rá, mint az inkubátoros babákra. Aztán átvitt minket a koraszülött mentő a Délpestibe. Ott is 5 napot töltöttünk megfigyelésen. A sote azt írta a papírra, hogy etetési nehezítettsége van a babának, mivel nemhagytak elég időt a szoptatásra. Lás csodát a másik kórházban első alkalomtól kezdve gyönyörűen szopott. Meg is lepődtek. Mostmár 9 hónapos és nemtudom levakarni a ciciről. Amúg makk egészséges és nem mondod meg, hogy koraszülött volt. 8 kg 70 cm, kúszik, feláll, fel ül , tudatosan használ 2-3 szót, csipegetve eszi egyedül a kaját, tapsizik ha zenét hall rázza fel- le a popsiját.
2012. máj. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!