Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy férfinak van egy...

Ha egy férfinak van egy házasságon kívül született gyereke, ő ugyanúgy örököl? Kihez kell ilyenkor fordulni?

Figyelt kérdés
A felesége és a gyerekei nem tudnak a gyerekről. Volt DNS-teszt, bizonyított az apaság, gyt-t is fizetett.
2013. okt. 7. 12:48
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ugyanolyan gyereke jogilag, mint az, aki vele élt. A feleség és a többi gyerek pedig hagyatéki tárgyaláson majd megtudja, amit korábban nem.
2013. okt. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy ugyan annyit örököl.
2013. okt. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
73%
Ha az apa a nevére vette, vállalta, akkor törvényes örökösnek számít. Ha már elhunyt az apa, akkor a többi örököst kéne fölkeresni, ha még él az apa, én a gyerek helyében próbálnám vele rendezni a dolgot, pl. mutasson be a testvéreimnek, így egy későbbi öröklési eljárás esetén sem olyan kellemetlen az egész, hogy azt hiszik, csak az örökségért jöttem, a család nem is érdekel.
2013. okt. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Elég durva lenne csak úgy odaállítani a hagyatékira. Ti felkeresnétek előtte a családot, hogy ne ott érje őket a sokk?


Az apa nem akarta, hogy a gyerekek megismerjék egymást, hiszen akkor a felesége otthagyta volna.

2013. okt. 7. 12:54
 5/33 anonim ***** válasza:
73%

3-as vagyok. Ezek szerint az apa már nem él. Én is így értettem, hogy azért a hagyatékin megjelenni nem volna túl elegáns...


Én első körben az özvegyet keresném meg, mivel neki lesz a legnehezebb feldolgozni, mi is történt. Aztán a testvérekkel is próbálnám felvenni a kapcsolatot természetesen. Szerintem neked is könnyebb fokozatosan találkozni a családdal, mint szembekerülni egy csomó idegennel, akik a helyzet miatt elég bizonytalan, hogyan fogadnak.


Szerintem szedd össze a papírokat (pl. apasági vizsgálat eredményét, egy papírt a gyerektartás megítéléséről, az anyakönyvi kivonatodat), majd keresd föl az özvegyet. A papírokból láthatja, hogy nem vagy szélhámos, így talán nagyobb bizalommal fordul feléd. Hangsúlyozd, hogy apád miatt nem tudtad őket előbb megkeresni, nehogy úgy érezzék, csak a pénzre hajtasz, bár ez eléggé nehéz ügy lesz.


Sajnálom, hogy önhibádon kívül ilyen kényelmetlen helyzetbe kerültél, drukkolok, hogy minden a lehető legjobban alakuljon!

2013. okt. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
57%

Ha az apa nem ír végrendeletet, akkor ugyan úgy örököl az a gyerek is, mint a többi.

2 éve halt meg édesapám, és a hagyatékin tudtam meg, hogy van egy nővérem is. Mai napig tart a bíróság, mert a hölgy nem jelent meg a tárgyaláson, nem jelentkezik, nem ad magáról életjelet. Anyukám most mesélte el, hogy apám még katona volt, mikor a baba született, és mire leszerelt, elzavarták a háztól, és kijelentették, hogy nem akarják látni, ne is látogassa a lányát. Gondolom erről a csaj nem tud, azért nehezíti meg most a dolgunkat, hogy nem tudjuk lezárni a hagyatékit.

2013. okt. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
57%

Hú ebböl nagy dráma lesz.

Elöbb az özvegyet keresd fel.Neki ígx is nehéz,hát még ha megtudja van még egy gyerek és egy nö....

A kapcsolatot tartottátok,vagy "csak" az apaságit fizette??

2013. okt. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
79%

Igen, pontosan 1 gyerekrészt örököl. A jelenlegi feleség haszonélvezeti joga viszont rajta lesz.

Beszélj az özveggyel előtte, ha gondolod. Kemény menet lesz.

Egyébként is tudnod kéne mikor lesz a hagyatéki.

2013. okt. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
27%
Akármilyen korrekt is akarsz lenni, úgyis meg fogják kérdezni, hogy eddig hol voltál? Ne számíts semmi jóra, utálni fog mindenki, ami végülis teljesen érthető, hiszen ki tudja, hány millióval rövidíted meg őket, amit ők a magukénak gondoltak. Élősködőnek fognak tekinteni, aki elviszi a családi vagyon, az apai örökség egy részét. Fordított helyzetben te hogy gondolnád?
2013. okt. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
90%
persze hozzáteszem, hogy ami jár az jár. Én se hagynék ott pár milliót szívességből senkinek.
2013. okt. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!