Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a különbség gyakornok és...

Mi a különbség gyakornok és rezidens között?

Figyelt kérdés

Most első sorban az amerikai egészségügyre gondolok, mert nem tudom az pontosan miben, miben nem tér el a mienktől. S miután valaki rezidens csak azután lehet igazi orvos?

Sajnálom, hogy bután fogalmazok, de el vagyok veszve a témában.



2015. márc. 10. 22:30
 1/4 anonim válasza:

Ugya tudod,hogy 6 éves az orvosi egyetem (mindenhol,minden országban) és ezalatt orvostanhallgató az ember.Ez után lesz rezidens,ami 2 év.Ez idő alatt betekintést nyerhet több osztályra.A két év alatt vizsgákat tesz és el kell döntenie milyen orvos lesz.Tehát szakosodnia kell.Ez idő alatt gyakornok,vagy más néven szakorvos jelölt.

Az,hogy ez hány évet vesz igénybe az a szakiránytól függ.Például egy traumatológus (baleseti sebész)

6 évig szakgyakornok,míg egy ortopédus vagy egy szemész 3-4.Persze ez attól is függ,hogy mikor szeretné letenni a vizsgát.

2015. márc. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!(:
2015. márc. 11. 18:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol 6 éves az orvosi, az USA-ban diplomával lehet csak rá jelentkezni és 4 éves maga a képzés, illetve más angolszász területen is van lehetőség ilyen gratuate entry-re, de ha nincs, az Egyest Királyságban és Írországban is pl. 5 éves maga az orvosi és nem 6 (kivéve, ha valaki intercelated diplomát csinál, mert akkor általában a 3. évet kutatásra szánod, mintegy szünetelteted az eredeti kurzust és a 3. évet befejezően kapsz egy BSc diplomát aztán visszatérsz az orvosi tanulmányaidhoz).


Amerikában, úgy tudom, az intern kifejezést elsőéves rezidensekre használják, aztán onnan felfelé már rezidenseknek nevezik őket simán.


Itthon pedig az első 2 évben minden rezidens gyakorlatilag ugyanazon a törzsképzésen esik át, szóval addig rezidensek, az utolsó 3 évben (ha 5 éves maga a szakképzés) pedig szakorvos-jelöltek. De ebben nem vagyok biztos, javítson ki vki ha tévedek (annak ellenére, hogy régi kérdés 😉)

2019. aug. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az amerikai egészségügyet nézve, mondjuk a grace klinika c. kórházas sorozat alapján, ahol főszereplőink karrierjét végigkövethetjük, ott úgy van, hogyha elvégezted az orvosit 6 évig vagy rezidens, de a legelső évben még gyakornok (intern), amikor mindig be vagy osztva egy szakorvos mellé (pl. szívsebészet, agysebészet, általános sebészet), hogy jobban megismerd az adott szakterületet, és később majd ez alapján dönts, hogy minek szeretnél szakosodni. Ilyenkor mindig meg kell harcolni azért, hogy bemosakodhass egy műtértre. Ez az orvosi tápláléklánc legalja. Az 1 év végén le kell tenni a gyakornoki vizsgálat, hogy rezidensként dolgozzhass tovább. Aztán jön a maradék 5 év, amikor már rezidensnek is hívnak, ennek is a végén vizsgáznod kell, hogy szakosodhass. Igazából ennyi :)
2023. febr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!