Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Roaccutan szedése. Kí szívta...

Roaccutan szedése. Kí szívta meg? Tapasztalataitokat várom.

Figyelt kérdés
kb 2-2,5 hónapja szedem.magamtól nem szedtem volna mert kifejezetten nem volt csúnya a bőröm és úgy vagyok vele hogy minek szedjen gyógyszert az ember ha nem muszáj.De rám erőszakolta valaki mert hogy ez ,,nagyon jó lesz,meg így lesz, úgy lesz".Mondták hogy az első hónapban lehet hogy rosszabb lesz, aztán javulni fog biztosan.Nekem eddig 0 változás volt viszont most kb 2 hónap után teljesen elsebesedett lényegében az egész fejem(orrom(vérzik is)szám körül)és még több is lett a pattanásom.A kezdeti 1-2 helyett most tényleg rohadtul tele vagyok velük.Alig tudok beszélni annyira száraz a szám.szakadozik a bőröm stb.(Legszívesebben nekiesnék egy bozótvágókéssel annak aki ezt a lóf.szt kitalálta!Beszedetnék vele 8 ilyen dobozzal hogy megszáradjon az egész teste!!!Hogy rohadna meg!)Ki hogy járt ezzel a ,,gyógyszerrel"?
2011. okt. 5. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én fél évig szedtem napi egy kicsi és egy nagy tablettát. Arra emlékszem, hogy jó drága, meg, hogy sokat kellett krémeznem az arcom,(gyógyszertári testápoló) illetve nem szabad napra menni, mert könnyen megkap. A jó mellékhatása az volt, hogy a hajam se zsírosodott, kb. 2 hetente elég lett volna hajat mosnom, csak a szokás miatt mostam meg előbb.

Lassan kezdett el hatni, de az abbahagyás után is sokáig kitartott a hatása. Egy időre még sajnos visszatértek a pattanások, mert még a késői pubertásba belecsúsztam ezzel a kezeléssel is. De a kezelés utáni kb. egy évben nagyon szép volt a bőröm.

Tudom,hogy egy komoly szer, de szerencsére ezeken a tüneteken kívül más mellékhatást nem tapasztaltam.

2011. okt. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Összesen 2 ismerősöm szedte, az egyikükről kiderült, hogy PCO-ja van, az osztálytársamnak viszont használt, de neki tényleg nagyon csúnya volt az arcbőre előtte.

Ha ennyire rossz a helyzet keress egy másik orvost és állj le vele inkább.

2011. okt. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És neked nem volt olyan hogy ömlött az orrodból a vér vagy olyan hogy összefüggő seb volt a fejeden.meg pl én nem tudom kinyitni a számat csak résnyire,pedig egész nap kenegetem ezzel a zsíros rúzsal,mégis szakad a bőröm.
2011. okt. 5. 15:39
 4/11 A kérdező kommentje:
Mi az a PCO?
2011. okt. 5. 16:27
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy női hormonzavaros betegség. De szerintem tényleg hagyd ezt az orvost.
2011. okt. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja a faxomat nem is írtam hogy fa.szi vagyok 18/F miért ez kifejezetten nöknek van?
2011. okt. 5. 16:43
 7/11 anonim ***** válasza:

Mivel petefészekciszta...:D

Attól függetlenül ha sokat fogytál, híztál, stb; egyéb hormonális tüneteid is vannak endokrinológushoz is elmehetnél.

2011. okt. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Már a gyógyszerre kérdeztem higy női-e.XD Hát kb 10kg-t felszedtem amióta szedem.Talán ezért is fáj a hátam.Meg most olvastam hogy lehetek tőle ideges,Hát eléggé idegbeteg is vagyok már pár hete.Hála istennek több mellékhatást eddig nem észleltem magamon,de én már csak az eddigi mellékhatásokért karóba húznám az összes embert aki ezt kitalálta.Sásdtól Dombóvárig baxnám őket a vonaton két átszállással hogy rohadna le a fejük nekik is!
2011. okt. 5. 17:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Minden esetre ezt ne hagyd annyiban. A szájszéli szárazságra és az idegességre szedj addig B-vitamin komplexet, ha az orrvérzést úgy érted, hogy elpattannak az erek az oirrodban, akkor arra meg Rutascorbint.

De ez csak tüneti kezelés, a legjobb az lenne, ha a valódi próblémát szűntetnétek meg...

2011. okt. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi!Az már tuti hogy abbahagyom,már csak az a bajom hogy ami problémát ez okozott mikorra múlik el...
2011. okt. 5. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!