Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy lehet kérvényezni azt ha...

Hogy lehet kérvényezni azt ha a helyi kórház helyett a másik kórházban szeretném, hogy el lássanak?

Figyelt kérdés

Történet adott, hogy az apámat a helyi kórház rosszul látta el a szájsebészeten és most nekem is oda kell valószínűleg mennem, de én nem kérek abból a kontár munkából viszont a másik városban jobb lenne az ellátás.

Köszönöm az értelmes válaszokat.



2015. ápr. 8. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy esetre vonatkozik a kérdés, vagy arra, hogy ha bármi történne veled hirtelen, hová szállítsanak? Amennyiben az első:

Sehol. Ha beutalót iratsz házi (vagy egyéb)-orvosnál, akkor mondd, hogy ne az xy kórházba utaljon, csak írja rá, milyen ellátás szükséges. Azzal oda mész, ahová akarsz, nem is biztos, hogy külön fizetned kell érte, ez attól függ, hogy mindenképp kezelendő (sürgős) esetről van szó, vagy választható (mint pl egy foghúzás). Ha nem a területileg hozzád tartozó kórházba mész és esetleg (bár ezt kétlem) rákérdeznek, mondhatod azt is, hogy életvitel szerűen abban a városban tartózkodsz, egyszerűen csak nem oda vagy bejelentve (de egyébként ehhez az égvilágon semmi közük sincsen hivatalosan). Viszont sok kórházban, ha nem is kell, de szoktak fizetni (ez orvosfüggő, egyébként szomorú, de nem megyek bele). A kérdés meg fel sem merült volna, ha nem számítana az ellátás minősége, tehát javaslom, semmiképp ne menj pénz nélkül.

Ha a második, ezesetben nem tudom, mi a hivatalos eljárás, de minden egészséggel kapcsolatos dologról tudsz nyilatkozatot írni (jogi szakember majd ezt jobban el fogja tudni mondani), egy példát tudok csak mondani rá: Arról is tudsz hivatalos nyilatkozatot írni, hogy ha bármilyen baleset vagy betegség ér és úgy alakul, hogy döntésképtelen állapotban szállítanak kórházba, ki az a személy aki teljeskörűen eljárhat a nevedben (előre megbeszélt és elvileg a nyilatkozatba foglalt dolgokról). Szóval több mint valószínű arról is lehet, hogy xy kórház helyett ab kórházba szállítsanak, ha alami történik. DE ebben nem lehetek biztos 100%-ra, mert nem értek igazán a joghoz.. Remélem segítettem.

2015. ápr. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát foggyökér gyulladás a bajom ami valószínűleg cisztás is.

Köszönöm a válaszod konkrét volt. Sajnos igen pénz függő minden, de nekem nem sok van talán 20-30 ezer amit tudnék adni amivel talán még a képembe is röhögne a doki. De jelenleg csak ennyim van.

2015. ápr. 8. 23:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Ennyiket szervi műtéteknél szoktak fizetni, szóval nem hiszem, hogy kiröhög a húszezreddel. :) A harminc szerintem már sok is, nem egy sérvoperációról van szó.
2015. ápr. 9. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!