Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elfogadnak Magyarországon...

Elfogadnak Magyarországon Németországban készült vérleletet (cukor, Hb1ac, TSH, T3, T4, ) és vizelet lelet eredményt?

Figyelt kérdés
Németországban dolgozom, jelenleg így nincs érvényes TAJ számom Magyarországon. DE! Meg kellene hosszabbítani a jogsimat, így szükségem lenne néhány vizsgálatra. Csak 5 napra tudok hazamenni, ezért szorít az idő. Arra gondoltam, hogy csak az EKG-t végeztetném otthon. Mivel diabetesem van, így egy vérvétel eredménnyel fel kell keresnem a magyar belgyógyászom elvinni a véreredményt és Ő kiállítja nekem az igazolást, hogy lehet jogsim... Szóval a kérdésem lényege, hogy a belgyógyászhoz vinném a németországi leleteimet, vajon elfogadhatja???? Van erre törvény?
2015. jún. 11. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:

nem vagyok jogász, de szerintem a leletet elfogadnák.

Inkább az okozhat problémát, hogy nincs magyarországi TAJ számod. Legalábbis szerintem. De egy egészségügyi jogban járatos ügyvéd tud mondani biztosat.

2015. jún. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
csinaltass nemet jogsit. az egyszerubb.
2015. jún. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Felhívtam végül a háziorvosomat és azt mondta, hogy elfogadják. Van érvényes TAJ számom Magyarországon, csak passzív (azaz piros), így mindenért fizetni kell.

De a jogsi meghosszabbítás amúgy is fizetős....

2015. jún. 11. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!