Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi az a kineziologia-/kineziol...

Mi az a kineziologia-/kineziologus?

Figyelt kérdés

2015. jún. 18. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Manuális terápiára, a kínai gyógyászatra és a pszichoterápiás ismeretekre épülő, az izmok működésében mintegy “elraktározódott” élmény- és “sérülésbenyomatok” felderítésével foglalkozó speciális egészségmegőrző és gyógyító rendszer.


Ha több is érdekel, a google jó barát, és segít. Több 100 oldal ismeretanyaggal.

2015. jún. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kihasználja azokat, akik hisznek benne, de nagyon ritkán hatásos.
2015. jún. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kineziológia pedagógiai és pszichológiai elemeket is tartalmazó készség-, képesség-, és személyiségfejlesztő, prevenciós jellegű holisztikus módszer (vagyis megelőző, a test-lélek-szellem egységét figyelembevevő módszer). Hatékonyan befolyásolja a test energiaáramlását, az érzelmi stresszek feloldásával energetikai egyensúlyt hoz létre a testben, s aktivizálja annak öngyógyító mechanizmusát. A kineziológus pedig az a személy, aki ezzel foglalkozik és kezel.
2015. aug. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Testnevelési Egyetemet végeztem, s bár én másik képzésben vettem részt (rekreációszervezést és egészségfejlesztést tanultam), az évfolyamunk humánkineziológia szakos hallgatóitól, illetve az intézmény tanáraitól tudom, hogy a kineziológia korántsem az, mint aminek ma beállítják. Nem a gyógyítás a célja (ugyanis speciális programot, kezelést, például gyógytornát szakorvos rendel el, s mivel ők nem orvosok, nem kompetensek ebben dönteni. A végrehajtás pedig gyógytornász feladata). Van szerepük a mentális egészségben is, de nem pszichológusok, és nem is therapeuták! Az ő feladatuk nem más, mint felmérést végezni, például az élsport-beli kiválasztáshoz. Hogy adott személynek milyen motoros adottságai vannak koordináció, erő, állóképesség, gyorsaság terén. De akár a szorítóerőt is mérhetik, vagy az antagonista izmok erősségét, vagy épp azt, hol van a súlypontja az illetőnek (mert bizonyos sportágakban ez is fontos!). Ezt különböző műszeres vizsgálatok során tudják meg. Erre ma kis hazánkban nincs akkora kereslet, mert maga a sport is gyermekcipőben jár. Gondolom, ennek lehet némi köze ahhoz, hogy más értelemben kezdték használni a szót, illetve kiterjesztették különféle ezoterikus, pszichológiai értelmezéssel is. Sajnos 2016-tól meg fog szűnni a szak, jelezvén, hogy túlképzés van belőle, s nehéz is elhelyezkedni vele. Egyébként itt találod a szak leírását: [link]

Remélem, segítettem! :)

2015. aug. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!