Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki volt kineziológusnál...

Aki volt kineziológusnál leírná hogy vizsgál? És mennyi idő után érezte úgy hogy segített?

Figyelt kérdés
Mindenféle tapasztalat érdekel! Aki nem hisz benne ne írjon!

2013. jún. 11. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Én voltam, és minden kezelés első részében sokat beszélgettünk, hogy egyáltalán kiderítse, hogy mi a probléma és hogyan tudja kezelni, az ő eszköztára alapján. Aztán végülis az izmok (idegek) reakcióit nézi, pl mond bizonyos dolgokat, szavakat, asszem, és megfogja a kezedet, karodat bizonyos helyeken és figyeli, hogy mikor van feszülés, meg veled is mondat különféle dolgokat. Valami ilyesmi. Semmi drasztikus nincs benne. Hát, nem maga a kineziológia segít, hanem elsősorban az, ha a problémáidnak le tudsz menni a gyökeréhez (vagy egyedül, vagy segítséggel). Nekem folyton változik az életem, és szerencsére van is időm magammal foglalkozni, úgyhogy nem éreztem, hogy ennek mi volt a hatása.
2013. jún. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Én is voltam, 2 éve. Nagyjából hasonlóakat tudok mondani, mint az első: beszélgetünk, majd elkezd "vizsgálni". Kérdéseket tesz föl a testemnek (ezeket szinte mormolta, alig hallottam) és közben minden kérdésnél nyomja finoman le a felemelt kezemet, mert az izomellenállásból következtet a válaszra. Aztán egyszer csak talál valamit, ami oldást igényel és akkor elkezdünk megint beszélgetni. Nekem házit is adott, de túl hülyeségnek tartottam és úgy éreztem, hogy nem éri meg a 7000 forintot, amit én fizettem érte, szóval még csak 1x voltam. Én hinnék ilyesmiben, de amikor azt mondja valaki, hogy az terápiás módszer, hogy otthon gondoljak bizonyos rossz emlékekre, direkt idézzem fel őket és közben kopogtassam mindkét lábamon balról a második lábujjam.. ott elgondolkodok, hogy ez biztos normális dolog-e - konkrétan ez volt a házim.
2013. jún. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
2-es, 1-es vagyok. Van értelme, mert az agy nem egy független szerv a többitől, a tudatalatti pont azért olyan bonyolult, mert az izmok, szövetek is tárolnak információkat és emlékeket, és ez az egyik módja, hogy eltávolítsuk őket belőlük. Igazából úgy lehet észrevenni a hatását, hogy jobb lett az életed, mint volt, és az enyém jobb lett.
2013. jún. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Nem független szerv, de hogy egy lábujj kopogtatása az agyamban változtat dolgokat.. az nekem túl sok volt hirtelen. Illetve még az volt a házim, hogy írjam össze, hogy szerintem milyen egy igazi nő. Nem voltam olyan passzban, hogy ilyesmit "házi feladatként" írjak össze, úgy éreztem, hogy arra fog kimenni a következő alkalom, hogy jól végignézzük a kis listámat és szét fog szedni feminista jó tanácsok közepette. Ezért többet nem mentem hozzá. A beszélgetés része nagyon jó volt, a foglalkozás után úgy éreztem, hogy hatalmas, régi köveket sírok ki magamból, rám jött a sírás az utcán utána és órákig olyan voltam, mint aki most világosodott meg :) Ez tök jó volt, de ez a kopogtatósdi nekem olyan humbug-jelleget sugallt.
2013. jún. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a lábujj kopogtatás nekem is furán hangzik még, de lehet majd másképp fogom gondolni. Nagyon kíváncsi vagyok már milyen lesz, van mit megoldani
2013. jún. 11. 20:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy film a kineziológiáról, bemutató kezeléssel:


https://www.youtube.com/watch?v=gFfxqM8VLho

2013. jún. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A kopogtatós "házi" egy meridián kezdő vagy végpontja. (Meridián: szervekhez életenergiát szállító pályák a szervezetben, a kínai orvoslás 5000 éve tud róluk és kezeli őket különféle masszázstechnikákkal.)

Valszeg akinél voltál, nem magyarázta el, miről is van szó, és mi milyen elven működik, ez így baj.


A kineziológia egy izomteszt nevű módszerrel dolgozó ágazat, azt térképezi fel, hol és milyen területen van megoldatlan érzelmi blokk, stressz az ember életében. Az izmok tárolják az összes megrázkódtatást, ami valaha ért minket (izomcsomók és görcsök okai általában ezek), így innen bármi előhívható. Azért fontos, hogy bármi, mert ezekre sokszor nem is emlékszünk, a tudatalatti védekezése ez, hogy a kellemetlen dolgokat olykor szelektálja, ám belül ott él bennünk és befolyásolja a boldogságunkat.


Izomteszt segítségével fel lehet tárni a mélyebb összefüggéseket, amik a felszínen egy testi-lelki tünetként jelentkeznek, és különféle stresszoldó technikáival át lehet alakítani a teljességünket gátoló hitrendszereket (hitrendszer pl a "Nem vagyok szerethető" Nem érdemlem meg a boldogságot" és egyéb finomságok).


2-3 alkalom kell hozzá, hogy hatni kezdjen a kezelés, mint minden más terápiás / segítő módszernél, ahogy egy vitamint sem elég egy hétig szedni. Nem mindenkinek a kineziológia a megoldás, ez egyénenként változhat, kinek mi segít. Ki kell próbálni és megtalálni a megfelelő szakembert, mert sajnos a magukat hirdetőek közül sem mindenki érti kellőképpen a dolgát :-/


Én csak ajánlani tudom!

2014. jan. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, kihagytam!

A házit két dologra tesztelik: egyrészt a kezelés különféle stresszoldó technikákkal történik az adott témára, ám ezek hatása csupán időleges, amíg a téma teljesen meg nincs dolgozva. A házi gyakorlatsorok általában ugyanilyen stresszoldó technikák valamelyike, amely mintegy fixálja az oldás alatt elért rövidke javulást, oldódást, változást.


A másik "alapszabály", hogy senki nem tud változni, ha nem akar. Ezt sokan nehezen fogadják be mondván: hogyne akarnék, hisz akkor nem mennék kineziológushoz. Ez így van, viszont a tudatalatti és a hitrendszereink trükkösek, az összes kineziológiai stresszoldó módszer úgy van összeállítva, hogy kikerülje a tudatalatti védekező mechanizmusát és ezáltal oldja a blokkot a lélekben. A házit fel lehet fogni úgy is, hogy azért ajánlott csinálni, hogy én is valóban tegyek a gyógyulásomért. Vannak olyan alattomos hitrendszerek, amik ha az ember nem változtat komolyan a szokásain, mindennapjain, csak azt bizonyítják be, hogy nem is tud!

(Pl a "Rajtam senki sem segíthet" c. örök kedvenc, amikor az ember látszólag és tudatos szinten valóban mindent megtesz, h megoldja egy problémáját, részt vesz az összes létező kezelésen, amik "nem segítenek", mert a hitrendszer a tudatalattijában falat állít a valódi változás elé, és bebizonyítja a saját igazát is, hogy rajta senki nem segíthet..)

2014. jan. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!