Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 0-ás vércsoportú vagyok....

0-ás vércsoportú vagyok. Milyen anyag nincs a véremben?

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg,hogy 0-ás a vércsoportom,az RH faktort még nem tudom.

Akinek 0-ás a vércsoportja annak milyen anyag nincs a vérében?

A vagy B antitest vagy antigén nincs benne?



2015. júl. 31. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az antitestek (ellenanyagok) azok az anyagok, amit bizonyos fehérvérsejtek (B-sejtek) termelnek a szervezetnek idegen anyagok, az antigének ellen.


A 0-ás vörösvértest felszínén nincsen se A lánc, se B lánc, tehát ha A lánccal vagy B lánccal találkozik a szervezet, azt antigénnek érzi, és antitestet, ellenanyagot kezd termelni mindkettő ellen.


Tehát a kérdésedre válaszolva: antigén nincs a vörösvértesteden, antitested van A és B lánc ellen is. Ezért kaphatsz csak 0-s vért, mert az A, B, AB-s vörösvértesteket kicsapnák a termelődő ellenanyagok.

2015. júl. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A vörösvértesteken nincsen sem A, sem B antigén. A vérplazmában elvben lehet anti-A és anti-B antitest.
2015. júl. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nemrég voltam orvosnál és akkor mondta (én is 0-ás vagyok) hogy két évente kell igazolni a vércsoportot, mert addig érvényes. Az antitestek változnak elvileg. Tehát amivel születtél se fogadható el. Én egy régi papírt vittem, amin rajta volt és mondta, hogy ez már nem érvényes.
2015. aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!