Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van valaki akinek elmúlt már...

Van valaki akinek elmúlt már a hátfájása, bármilyen módszerrel sikerült is?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, az orvosom elküldött fizióterápiára anélkül, hogy bármiféle vizsgálatot rendelt volna el. Elmondtam neki, hogy évekkel ezelőtt volt egy sérülésem az uszodában rosszul kivitelezett ugrás következtében. Két hete csinálom a gyakorlatokat, javulást nem észleltem, tán egy picit alkalmanként még erősebb is a fájdalom.


Van akinek elmúlt, és ha igen milyen kezeléssel sikerült?


2015. aug. 3. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem elmúlt, de nálam pszichoszomatikus volt. Megoldódott a lelki baj, és utána tűnt el a hasfájás, mintha elvágták volna. De nálad ez inkább vmilyen szervi eltérésnek tűnik, amin nem biztos, hogy a fiziotherápia segít. Talán el kellene gondolkodnod, hogy felkeresel vele egy másik orvost, hátha ő mást javasol.
2015. aug. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz hasonlóan másik orvost javaslok. A fájdalmon kívül biztos van más bajod is (hiszen a fájdalom csak oka valaminek, nem maga a betegség). Ki kellene vizsgáltatni, hogy mitől van. Menj el mozgásszervi rendelésre, pl. reumatológia. Ha ki tudod fizetni akkor meg egy komolyabb magán rendelésre, hiszen nem mindegy, hogy az izmaiddal van csak gond, vagy a csigolyáddal.


Masszőr, csontkovács, denevérpad és nyújtó gyakorlatok és jóga amiket magadtól is kipróbálhatsz. Ha már fizioterápiát felírt akkor gyógymasszázsra is elküldhetett volna, de a fiziko a legkönnyebb megoldás az orvosoknak.


Nekem annakidején csontkovács vált be legjobban.

2015. aug. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsaitokat.


1-es: Nem hinném, hogy pszichoszomatikus mivel valóban volt egy sérülésem pár éve. Viszont lehetséges, hogy van egy pszichoszomatikus betegségem is, ami a folyton befeszített has, vagy más izmok, akár váll, comb. Gyakran azon veszem észre magam, hogy mennyire be vannak feszülve az izmaim, olyankor próbálom ellazítani. A hányinger pedig lehet a porckorongsérvről, legalábbis utána néztem és erre jutottam.


2-es. A masszázst meg fogom említeni a háziorvosomnak, remélhetőleg elküld egy jó masszőrhöz. A csontkovácsot nem hinném, hogy be merem vállalni. Természetesen ha észreveszem, hogy nem javul az állapotom és az orvos nem rukkol elő semmilyen ígéretes megoldással, akkor váltani fogok.

2015. aug. 4. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!