Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Adtam vért és egészséges...

Adtam vért és egészséges vagyok. Felhasználják a véremet?

Figyelt kérdés

0 Rh pozitív a vércsoportom. Nincsen semmi fertőző betegségem. Felhasználják ezt a vért? Beadják valakinek?

Ez a vércsoport mennyire "keresett" hazánkban"?



2015. aug. 7. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden vért felhasználnak, sokszor még hiány is van, nem annyira ritka ez a vércsoport, de éppen ezért, ebből is kell bőven.
2015. aug. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vért már nem nagyon. Elválasztják, és a vérplazma kerül beadásra. Talán komoly műtéteknél, de inkább a plazmát használják.
2015. aug. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kapnak teljes vért is pl. azok, akik szülésnél, műtétnél nagyon kivéreztek. A plazmát ált. kemoterápiát kapó rákosok kapják, mert nekik kifejezetten a fehérvérsejt és egyebek lesznek alacsonyak. De igen, nagy valószínűséggel felhasználják, pont mert sok 0+ van és a 0+os vér adható A+ B+ és AB+ os embereknek is életveszély esetén, vagy ha nincs a közelben egyáltalán olyan vér mint az övék. Ez ilyenkor nyáron előfordul.
2015. aug. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!