Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyjából mennyi vért termel...

Nagyjából mennyi vért termel egy egészséges ember naponta?

Figyelt kérdés
Most adtam vért és kíváncsi lennék, hogy mennyi idő alatt termelődik vissza. A doki szerint több hónap is lehet mire teljesen visszaáll a rend, de érdekelne a pontos naponta (vagy havonta) termelt vérmennyiség. Tudja ezt esetleg valaki?
2009. ápr. 22. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Egy vörösvértest (vvt) kb. 120 napig él, így kb. napi 200 billió termelődik, ami kb. napi 0,2 deciliter tiszta vvt. Mivel a vérnek kb. 40%-a vvt, nagyjából fél deci vér termelődik naponta. De az elöregedettek el is halnak, ezért nem tíz nap alatt jön vissza az a levett mennyiség. Viszont a szervezet, ha hiány van, képes nagyobb ütemben termelni vvt-et, így -- gondolom -- előbb "visszatermeli", mint 120 nap, de akkorra biztos, mert akkorra már csak vérvétel utáni vvt-ekk lesznek.
2009. ápr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
Igaza van az elsőnek szerintem..én még annyit tudnék hozzáfűzni,hogy véradás utána én 3-4 napig vagyok fehér kb 1hét után már nem érzek semmit,szóval én is ugy gondolom,hogy ilynekor "sürgeti" a termelést a szervezet.
2009. ápr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. ápr. 24. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!