Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Érdemes szerződést kötni a...

Érdemes szerződést kötni a Generali Gyermekjövő Programban? Jó megtakarítás?

Figyelt kérdés

MÁK Babakötvényünk már van. Ezt az ajánlatot kaptam(8-12%-os hozamot ígérnek):


"Személyes hadjáratot indítottam egy különleges ügyben. Nem más témában mint a gyerekek. Megcéloztam most a fiatal gyermekkel rendelkező ismerőseim, akikkel jo kapcsolatban vagyok/voltam. Június 22-ig kaptam a cégemnél egy prémium lehetőséget gyermekek számára. Még 18 gyermeknek tudok segíteni, ennyi maradt már csak. A babakötvényhez haonlították szándékosan, ami elviekben a legjobb a piacon... Táblázatból kiderül, hogy közel sem... Nem véletlen írtam. Már az én, még gondolatban sem létező gyermekeimnek is fut. Beillesztem ide, nézd át legyszives ha időd engedi és ha bármi formában ez érdekes Neked, illetve érdekelnének a részletek akkor jelez vissza. Ha mar nekünk nem adatott meg, akkor legalább Ő neki meg legyen mindene."


Táblázat:

[link]



2015. jún. 21. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

A Gyermekjövő két teljesen különböző programot takar. Az egyik a Családi Aranyszárny unit-linked biztosítás. Ezt semmiképpen nem éri meg megkötni, mert van olcsóbb is a piacon. ( [link] egy évre eső költsége még 20 év alatt is meghaladja az 5%-ot, ha magas kockázatú alapba akarunk fektetni. Márpedig csak akkor számíthatunk 8% éves hozamra (ami lehet 20% is, de 2% vagy akár -5% is!!!), ha vállaljuk a teljes kockázatát egy ilyen alapnak.



A másik a Támasz nevű hagyományos vegyes életbiztosítás. Ezt csak te tudod megítélni, hogy jó-e, és pontosan milyen paraméterekkel, mivel ez a biztonságról szól elsősorban.


Viszont ha már biztonság, én azt mondom, hogy egy gyerekes szülőnek legyen minimum 10 millióra szóló életbiztosítása, mert ha meghal, akkor a család a hajára kenheti a 250 ezer vagy 1 millió forintot, ami az ilyen megtakarítási programokban van. Szóval először is a legolcsóbb kockázati (= csak halál esetén fizető) életbiztosítást érdemes megkeresni, és megfelelő összegre megkötni. Aztán jöhet szóba pluszban egy ilyen, mint a Generali Támasz.


A táblázat meg ebben a formában kamu. A költség jellemzően sokkal magasabb (bár lehet, hogy ők 30 évvel és évi 800.000.- Ft-tal számoltak, és úgy már tényleg csak annyi...). Kamatadómentesség elérhető TBSZ-számlával is, amilyet bármelyik nagyobb bankban lehet nyitni. Haláleseti kedvezményezett is megjelölhető az ilyen termékeknél, tehát nem feltétlenül kell örökösödési eljárás a hozzáféréshez halál esetén. A piacon elérhető hihetetlen mennyiségű befektetési alap és ETF, sokkal olcsóbban és nagyobb választékban, mint egy unit-linked biztosításnál.


A unit-linked egyetlen előnye az, hogy ez meghatározott célhoz kapcsolódó, kötött program. Csak meg kell kötni és végigfizetni. Ha neked ilyen kell, akkor viszont nem kell rohanni a Generalihoz június 22-ig (???), hanem keresni kell egy ésszerű költségekkel bíró terméket (20 éves TKM max. 3%). A TKM torzít persze (lásd számítás módja), de csak lefelé. Vagyis ha a TKM magas, akkor biztos, hogy az a termék tényleg drága, és van olcsóbb is azonos feltételekkel.


A bónuszokat meg felejtsd el. Egyetlen biztosító sem ad valódi bónuszokat, tehát garantált jóváírást a saját befizetéseiden felül, csak látszólag: a bónusz jóváírásakor a tőled elvont költségeket ellensúlyozzák. Feltéve, hogy x ideig ill. végig fenntartod a programot. Viszont ha idő előtt kiszállsz belőle (nagyon gyakori eset), akkor nagyon nagyot buksz (akár 100%-ot), és ez az, ami nincs benne a reklámanyagokban, hanem csak a bonyolult szerződési feltételekből olvasható ki.


Egy dologban igaza van az ismerősödnek: lépni kell, mégpedig gyorsan, hogy a gyerekednek meglegyen az életkezdéshez/oktatáshoz a megfelelő összeg, és a kamatos kamatozást is ki lehessen használni. De ez elérhető akár egy ingyenes számlával is a Magyar Államkincstárnál és ott kötvények (pl. Prémium kötvény) rendszeres vásárlásával. Hogy unit-linkedből melyiket lehet érdemes kötni (kétségkívül ez a legkényelmesebb megoldás), azt meg megtalálod némi böngészéssel a neten (kulcsszó: árazás).

2015. jún. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%

Ennyi hülyeséget egy helyen...


"A babakötvényhez haonlították szándékosan, ami elviekben a legjobb a piacon..." aki ezt leírta hülye.


meg ez a "gyerekek számára kaptam lehetőséget ... nekem is van kötvényem ... de nincs gyerekem" most komolyan... hülye vagy hülyének akar nézni?


ez a "hozam 8-12% nincs maximum" pedig egy tök jó marketing és a fele (sem) igaz. Nem értem hogy az MNB erre miért nem megy rá.


ettől menekülj! (Vagy kérd az ajánlatra hogy vezessék rá, hogy a nettó hozam garantált 12% évente.)

2015. jún. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!