Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mivel hálálhatnám meg az...

Mivel hálálhatnám meg az orvosnak a segítséget?

Figyelt kérdés

Elhúzódó problémám van. Magánorvoshoz járok, de már nem fogad el pénzt a magánrendelésén, illetve nem oda hív be, hanem a kórházba, mert nem akar tőlem pénzt elfogadni, bántja, hogy nem tud hathatós segítséget adni a problémámra, illetve ott könnyebb kérni kollégáktól másodvéleményt. De én már nagyon kínosan érzem magam amiatt, hogy rabolom az idejét. Pénzt nem fogad el, múltkor vettem neki alkoholt, desszertet, de egy közös ismerősünk mondta, hogy ezt felejtsem el, mert rengeteg ilyet kap, de nem iszik alkoholt, a desszertet még csak-csak megeszi, de igazából nem szereti túlzottan, ha tényleg kedveskedni akarok, akkor vigyek neki süteményt, mert azért nagyon odavan, bármennyit meg tud enni belőle. De most hogy nézne ki, hogyha legközelebb mennem kell, akkor vinnék egy doboz süteményt, meg ha nem tudja hűtőbe rakni, akkor tönkremegy. Gondoltam rá, hogy valami ajándékutalványt kellene vennem, de nem fogadná el azt sem, mert ahogy meglátná a borítékot, mondaná, hogy tegyem el, ne hozzam kínos helyzetbe, így is lelkiismeretfurdalása van, amiért nem tud segíteni.

Vagy vegyek egy bon-bont és rejtsek el bele pénzt? De nem akarom megsérteni sem. Gondoltam már rá, hogy névtelenül ott hagyok egy ajándékkosarat pénzzel az osztályon, és akkor biztosan elfogadná. Ez jó ötlet?


2015. szept. 27. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd, főleg ne a bonbon eldugott pénzt. (Itallal tényleg a legtöbb orvos már nem tud mit kezdeni) Szerintem egy szép könyvet vegyél - nem kell drága, hanem inkább szép legyen.
2015. szept. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Miért erőlteted ezt annyira?

2. Miért jársz hozzá, ha nem tud segíteni?

2015. szept. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mert már voltam több orvosnál is, és senki nem tud igazi megoldást mondani. Ez az orvos legalább próbálkozik megoldást találni.

És azért erőltetném, mert ha meg nem is gyógyított, az állapotom már javult, és neki köszönhetem, hogy 25 évesen nem vették még ki a méhemet, mert volt olyan kollégája, aki azt erőltette volna. És mivel dolgozom, van, hogy miattam jön be reggel előbb vagy megy haza délután később, és ezt szerintem ingyen nem várhatom el. Én éppen ezért is járnék inkább a magánrendelésére, mert az este van, nem kell miattam túlóráznia, és ott van egy fix díj, de amikor időpontot akarok kérni, akkor nem ad, mert ne menjek oda, nem akar pénzzel lehúzni, ahogy ő fogalmaz.

2015. szept. 27. 21:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha már annyira nem tudsz mit kezdeni a pénzeddel, keress egy alternatív orvost aki más szemszögből fogja látni a problémát. (Akár csak kíváncsiságból is).

Sajnos nem írod a problémát, így nem tudok tippet adni.

2015. szept. 28. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kávét iszik? Vannak jó minőségű drágábbak amit otthonra sose vennék meg, de a dokimnak vettem ajándékba mert Megérdemelte.
2015. szept. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem fogad el pénzt, akkor ne rontsd el a kapcsolatotokat azzal, hogy sutyiban becsempészel pénzt bonbonok közé.

Majd akkor hálálkodj, ha meggyógyított, és sok orvosnak ilyenkor is elég egy köszönöm.

2015. szept. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!