Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan hálálhatnám meg a...

Hogyan hálálhatnám meg a egyetlen kollégámnak a segítségét, aki kiállt mellettem, amikor kiderült, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Teherbeestem (nem terveztük, de így alakult, és megtartjuk a babát). A két nagy főnököm nagyon kiakadt, mert alig egy éve dolgozok a cégnél pályakezdőként elmondtak minden hálátlan dögnek, akit befogadtak, taníttattak, és cserbenhagyom őket. Fenyegettek, hogy kirúgatnak, megtalálják a módját, habár törvényileg védett vagyok. Teljesen kikészültem idegileg, mert tudtam, hogy nem fognak örülni, de erre nem számítottam. És ekkor jött a megmentőm. Három hónapja betanít egy középvezető egy nagyon jó munkakörbe. Igazából ő tanított engem, ő fordított rám rengeteg időt, nem a nagy főnökök. És annak ellenére, hogy ő is férfi kiállt mellettem, és meggyőzte a nagy főnököket, hogy nem olyan tragédia ez, és mivel hamar vissza szeretnék menni dolgozni, azt a kb. fél évet majd megoldják nélkülem, de ne csináljanak hülyeséget a kirúgásommal. Nem tudom, hogy mit mondott a főnököknek, de már ők sem piszkálnak a baba miatt, sőt mormogtak valamit arról, hogy nem gondolták komolyan, csak az első felindulás. Emellett, amikor bőgtem mint egy hülye a mosdóban, ő volt az egyetlen, aki bejött és ő nyugtatgatott. Nem tolakodóan de mindig kérdezi, hogy jól vagyok-e, próbál felvidítani, mert azóta nem nagy kedvvel járok be dolgozni.

Valahogy szeretném meghálálni, hogy megvédte a munkahelyemet, és így a tgyásomat stb, illetve, hogy próbál segíteni ezekben a nehéz napokban, de nem nagyon tudom semmivel sem meghálálni. Ő kőgazdag, mindene megvan, nekem nem annyira, munkában sem igazán vagyok a segítségére így pályakezdőként. De hálátlannak érzem magam. Kirúghatták volna őt is, amiért szembe szállt a főnökökkel az érdekemben, és én egy köszönömön kívül többet nem tudok mondani.

Férjem szerint meg kellene hívnunk a feleségével együtt egy vacsorára hozzánk beszélgetni, de én ezt már furcsának érezném, és szerintem nem is fogadná el a meghívást, és csak hülye helyzetbe hoznám.


2013. márc. 7. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Téged csak akkor tudtak volna kirugni, ha te olyat teszel amivel a céget megkárosítod. Ezt is akkor tehetik, ha elöször a munkaügyi bíróság megítéli nekik.

Szóval csak úgy nem rughatnak ki, és kitalálni sem tudnak történetet, mert pont ezért van ilyenkor bírosági döntés.


Szóval szuper, hogy van egy ilyen fönököd, de gondolom jóban van a nagy fönökökkel és ennyi. Kedvel téged (csak ne hogy túl jól, ha még utánnad is megy a wc-be).

Ha akarod hívjátok meg ebédre. De szerintem elég ha majd megszületik a baba egy kártýát küldtök neki.

2013. márc. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most ez igy lehet, hogy hulyen hangzik, ne haragudj meg erte: barmilyen lojalis is veled a munkahelyen, nem biztos, h baratkozni is szeretne a munkan kivul, es akkor vagy kellemetlen neki visszautasitani a meghivast, vagy nem utasitja vissza, es elmennek kotelessegbol,de lehet, hogy ez nem "ajandek" neki.

Szerintem ket dolgot tehetsz, legjobb, ha mindkettot: 1. bemesz az irodajaba es szepen elmondod neki, hogy nagyon ertekeled amit tett es oszinten halas vagy neki. 2. bizonyitasz. Odateszed magad a munkaban, ami az allapotod mellett lehetseges es raszolgalsz a bizalmara. Kezdve azzal, hogy jo kedvvel mesz be dolgozni. Lehet, h nincs igazam, de en ezt tennem. Boldog babavarast! (egyebkent ki nemrughattak volna, ha mar egyszer bejelentetted)

2013. márc. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én lehet hogy vennék neki egy üveg jobb faja, márkás piát. Pl whiskyt vagy bort, azt szinte mindegyik férfi szereti. Értékben nem túlzó, nem olyan amit "kötelezően" vissza kéne utasítania, nem túl személyes, de nem is személytelen, Te pedig jobban érzed magad utána.
2013. márc. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én semmit nem vennék, csak megköszönném, amit tett, és ha megszületett a baba akkor küldenék képet neki. Mellesleg ez nem ide tartozik, de azért leírom.) Én is vissza akartam menni 6 hónap után a szülés után, de amikor már ott voltam, hogy visszamennék, nem bírtam a kicsit elengedni:) Nem is lett bölcsis csak 2 évesen. Részt akartam venni az életében, szóval ha anyagilag megengedheted akkor szerintem ne menjél vissza. Én nem is mondogatnám most már nagyon mikor megyek vissza. A másik, hogy most a második gyereknél itthonról dolgozom már, mert megbeszéltük, hogy kell a munkám, és így mindenkinek jó. A kicsi már egy éves, és még működik a két gyerek otthon munka dolog:) Gratulálok a Picihez:)))
2013. márc. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!