Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan hálálhatnám...

Szerintetek hogyan hálálhatnám meg a sok segítséget és a gondoskodást?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok,és nagyjából 4 hónapja elég nehéz időszakon mentem keresztül. Azóta már javulok,és hála a jó Istennek,a szüleim nagyon sokat segítenek. Fiatal família vagyunk,Anyum nagyon korán szült,és ezért sokkal szorosabb a kapcsolatom mindenkivel. (Tudom,hogy nem ezen múlik mondjuk.)

Anya és Apa a lelküket kiteszik értünk,hogy öcsémmel mindenünk meglegyen,és bár a tesóm önálló,felnőtt fiatal srác, engem még pátyolgatnak,pláne most,hogy elég komolyan megroppantam lelkileg (erre nem térek most inkább ki). Fizették/fizetik a terápiát, odafigyelnek rám,sokat beszélgetünk,és mindig próbálok cserébe a kedvükre tenni,csinálok vacsorát,segítek a házimunkában,megteszek apróbb szívességeket,de valahogy szeretném valami komolyabbal meghálálni a törődést,nem apróságokkal.

Anya mindig azt mondja,hogy neki az a legnagyobb öröm,hogy egyre jobban vagyok,hogy megy az iskola,hogy látja rajtam,hogy gyógyulok,más neki nem fontos,én mégis azt érzem,nem tudom eléggé meghálálni a törődést.

Ti mivel hálálnátok meg? Minden ötlet érdekel,apróságok vagy nagyobb dolgok,bármi,mert én kezdek kifogyni az ötletekből,de szeretném nekik valamivel viszonozni azt,amit értem tettek.


2011. márc. 3. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Pl.

Irhatsz Nekik egy verset, a Te szavaiddal!

Kovacs Kati: Ugy szeretnem meghalalni vagy Edesanyam? van egy ilyen dala, s ugy erzem, hogy mivel a Mamadek fiatalok, tehat Ok meg szerethettek ezt a dalt, s ez valoban egy szivhez szolo dal lenne. Nezz utanna, vagy pedig Te irsz Nekik egy verset, hiszen az valoban a legnagyobb orom lenne a Szuleid szamara.

Hidd el, hogy a TE Szuleid nem varnak el tobbet Toled, mint amit jelenleg is adsz Nekik,

a segitseget, azt hogy latjak azt, hogy valoban gyogyuloban vagy, hiszen akarod ezt stb. Tehat nekik ez a legnagyobb ajandek,

s ezert irtam azt, hogy ne targyakra gondolj, hanem a lelkiekben adj halat, s azt ugy gondolom, hogy igy tudnad a legjobban kifejezni, es biztos vagyok abban, hogy nagyon orulnenek.

2011. márc. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szüleid nem várnak semmilyen köszönetet érte,nekik ugy tudsz a legnagyobb örömet szerezni,ha teljesen meggyógyulsz!

Nagy jó lelkű lány vagy,remélem hamar sikerül felépülnöd!

Mielőbbi gyógyulást kívánok neked!

2011. márc. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szia,


először is mielőbbi gyógyulást kívánok Neked, másodszor is nagyon jó olvasni, hogy vannak még ilyen fiatalok,mint Te!!

én készíttetnék Nekik egy videót a közös családi kamerázásokból vagy egy szép albumot a családi fotókból. utóbbit akár Te is elkészítheted és igazán személyes. esetleg csak egy nagy képet (afféle kolázst) csinálni, amin több képből válogatsz, mondjuk az Ő kedvenceik közül :)


Ági

2011. márc. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Láttam egyszer egy filmben, hogy a nagylány a régi, kisbaba ruháit szétvágta, és azokból varrt egy amolyan "folt-takarót" az édesanyjának. De lehet, hogy neked már nincsenek meg a rugdalózóid... :)

Tudod, én is anyuka vagyok, és a legkomolyabban, legőszintébben mondom, hogy soha, semmiféle ajándék nem lehet ahhoz fogható, mint amikor a gyermekem átölel, vagy ha a fülembe súgja, hogy "szeretlek, anya". Semmi, de semmi nem tud boldogabbá tenni egy édesanyát (pláne, ha ti ilyen szépen éltek!) mint az, ha a gyermeke egészséges, nyugodt stb.

Gyógyulást kívánok!

2011. márc. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Legjobban szerintem úgy hálálhatod meg, ha tanulsz, ösztöndíjakat nyersz, és egy csomó minősített bizonyítványt pl nyelvvizsgák, diplomát szerzel, és sokra viszed az életben!


Nincs annál nagyobb büszkeség egy szülőnek sem hidd el!


Kezdésnek tanulj meg angolul vagy németül középszinten aztán felsőszinten, és vizsgázz le belőle!

2011. márc. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Leginkább úgy értem a tanulást, hogy ne a közösségi tanulás tempójában (12 év iskola 4év gimnázium 5 év egyetem stb) mert akkor tényleg élethosszig fog tartani amíg befutsz.


Hanem alternatív utakon, fizetős képzéseken, nyelvtanfoylamokon szerezz államilag elismert bizonyítványokat (és nem az OKJ boltvezetői szakmára gondolok)


Keresd a lehetőségeket, és tájékozódj, mert lehet diplomázni 22 évesen is!!

2011. márc. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha pedig már 22 évesen lediplomázik valaki akkor onnan már csak 4 év egy doktori iskola.
2011. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Felsőfokú angol nyelvvizsgám van, pedagógusi asszisztensi végzettségem, dolgoztam a betegségem előtt 3 évet suli mellett, és most egyetemista vagyok... úgyhogy a tanulással nem lesz gond... :D


Köszönöm a válaszokat,nagyon jólesik! És mindegyiket megfontolom,bár azt hiszem a babaruhák már nincsenek meg,viszont családi fotóalbumhoz van elég képünk! :)

Még egyszer köszönöm!

2011. márc. 3. 19:25
 9/9 anonim ***** válasza:

vagy csinálhatnál valami egyszerű terítőket, ruhaszalvétát. veszel anyagot, pelenkaöltéssel vagy valahogy egyszerűen beszeged, kis keresztszemes hímzést vagy egyszerűbb mintákat hímzel rá. (én ha meg vagyok annyira zuhanva, hogy a szellemi dolgokhoz nincs erőm, meg a lakásból kimenni se, akkor ilyeneket szoktam csinálni, nekem használ, sztem egy próbát megér).

néha ilyen-olyan dekorációkat kitenni a lakásba.

fürdőszobába becsempészni valami különlegesebb vagy vicces szappant, fürdősót.


hátha tudtam segíteni. :)

kitartást, jobbulást! :)

2011. márc. 4. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!