Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A mentő most már minden...

A mentő most már minden beteget a sürgősségire visz, ahol fél napot kell várni?

Figyelt kérdés
Mostanában mindenkitől azt hallom, hogy bevitte a mentő, letette, és ott ült 8-11 órát, már ha jutott neki ülőhely. Volt köztük olyan, akit stroke-gyanúval küldött be a neurológus, volt olyan, akit infarktusgyanúval a hozzátartozója... Az internet meg tele van azzal, hogy minél hamarabb orvoshoz kell juttatni a beteget. És ha valaki görcsök közt fetreng, hogy üli végig a fél napot?
2015. okt. 15. 23:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Városfüggő.

Nálunk pont ezeket nem viszik sürgősségire, hanem szakambulanciára.

2015. okt. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szegény a TB zsebe. Hulljon a férgese, így gondolják. Akinek szerencséje van, az időben orvos elé kerül. Bár messze nem biztos, hogy jó orvos lesz az.
2015. okt. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Üdv! A sürgősségi osztályokon a pultnál a nővér osztályozza (triage-olja) a beteget. Felméri a vitális paramétereit, megfigyeli a tudatállapotot, stb. Eszerint eldönti, a beteget mennyi időn belül kell ellátni. A következő osztályozás van Magyarországon: Azonnali ellátás, 15 percen belül, 30 percen belül, 60 percen belül, illetve 120 percen belül kell ellátni a beteget. Ha a betegnek mondjuk 30 percnyi várakozási időt adott a nővér (nagyon nagy felelősség!!!), bizonyos időközönként újra megvizsgálja, hogy esetleg fellépett-e az állapotában romlás. Ha mondjuk én bemegyek a két lábamon, a benőtt körmömmel a sürgősségire, egyértelműen 120 percnyi várakozási időt kapok, mivel nem vagyok sürgős eset (ezt a 120 percet akkor kell kivárnom, ha közben érkeznek súlyos állapotú, azonnal ellátandó betegek) Viszont, ha a mentő összeszed az úton klinikai halál állapotában egy beteget és beviszi a sürgősségire, nyilván azonnal el kell látni a beteget, nem lehet vele várni még 15 percet sem, ellentétben egy epegörcsös beteggel, akinek nyugodtan adható 15-30 pernyi várakozási idő, mivel nem az élete múlik rajta. Remélem így már érthető ez a sürgősségi dolog :) Sokan azért mennek be a sürgire, mert közelebb van, mint a körzeti orvos...Egy ápolónő voltam.
2015. okt. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Persze, én értem, ott is szépen elmagyarázta a nővérke, hogy nézzek szét, ez a sok ember mind beteg, és mind szedved, nem csak én. Az általad említett 120 perccel nem is lenne bajom, annyit akkor is várnom kell, ha már előzőleg két hónapot vártam az időpontra egy szakrendelésen.Én 11 óráról beszélek, ennyit várt egy ismerősöm, mikor eszméletvesztéssel bevitték. Talán ha a mentőben nem tér magához, jobban járt volna.

Amit nem értek, hogy ezt az állapotot az állam normálisnak tartja, normálisnak tartják az egészségügyi dolgozók, és a betegek is.

2015. okt. 22. 21:11
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
NE haragudj, de ez a 11 óra nekem kicsit túlzásnak tűnik! Lehet, nem jól emlékszik az eszméletvesztése miatt. Az majdnem egy műszaknyi idő, kizárt dolognak tartom!
2015. okt. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem ő mesélte, hanem a felesége. Az eset a Honvéd Kórházban történt. Ráadásul eleinte még ülőhely sem jutott a betegnek, állnia kellett.

Én egyszer voltam sürgősségin, nem jószántamból, szakorvos küldött be mentővel. Ha tudom, mi vár rám, nem megyek. Hat órát vártam, de még további vizsgálatokat is akartak, amit nem fogadtam el, mert késő este volt, és nem értem volna el az utolsó buszomat haza, vidékre.

De itt egy cikk, amelyben leírják, hogy az átlagos várakozási idő 12-24 óra : [link]

2015. okt. 23. 21:09
 7/15 anonim ***** válasza:
Megértem a problémádat, valószínűleg sok sürgős esetük volt és a körzeti orvosod (mint rengeteg körzetis) ahelyett, hogy csinált volna egy EKG-t, hogy mégis kizárható-e egy infarktus, megvizsgált volna, hogy van-e stroke-gyanú,
2015. okt. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Megértem a problémádat, valószínűleg sok sürgős esetük volt és a körzeti orvosod (mint rengeteg körzetis) ahelyett, hogy csinált volna egy EKG-t, hogy mégis kizárható-e egy infarktus, megvizsgált volna, hogy van-e stroke-gyanú, inkább beküldött egy nem sürgősen kivizsgálandó rosszul léttel a sürgősségire..csupán lustaságból.
2015. okt. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy félkészen is elküldtem, önálló életet él a telefonom.
2015. okt. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Az infarktusgyanús ismerősömhöz az anyja hívott mentőt, mikor eszméletlen volt, a mentő meg egyből vitte a sürgősségire.

Engem a neurológus azért küldött be, mert koponya CT-t akart, és nem vállalta a felelősséget, hogy ha három hónap múlva, amikorra időpontot kapok, esetleg feldobom a pajszert, akkor ő lesz a hibás. Ha nem lennének ekkora várólisták, akkor az orvosok nem küldenék a betegeket a sürgősségire. Mi mást tehetnek, ha a betegnek nincs pénze fizetős vizsgálatra?

Megjegyzem: a hat óra alatt, amíg ott üldögéltem, kb. 8 embernek csináltak CT-t, közben kihasználatlan volt a gép.

2015. okt. 24. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!