Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A mentő most már minden...

A mentő most már minden beteget a sürgősségire visz, ahol fél napot kell várni?

Figyelt kérdés
Mostanában mindenkitől azt hallom, hogy bevitte a mentő, letette, és ott ült 8-11 órát, már ha jutott neki ülőhely. Volt köztük olyan, akit stroke-gyanúval küldött be a neurológus, volt olyan, akit infarktusgyanúval a hozzátartozója... Az internet meg tele van azzal, hogy minél hamarabb orvoshoz kell juttatni a beteget. És ha valaki görcsök közt fetreng, hogy üli végig a fél napot?
2015. okt. 15. 23:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ismét válaszolok, nem vitatkozásképp :)


Ifarktus gyanút a mentő állapította meg, vagy a hozzátartozó? Ha a mentő, az EKG alapján, akkor a triage nővér valószínűleg már nem dolgozik ott a kórházban, mert nem jól osztályozta be a beteget. Ha az anyuka hitte azt hogy ez infarktus lesz a tünetekből, akkor a mentőtiszt az EKG alapján lehet kizárta ezt a gyanút.


A CT-t nem minden sürgős, azonnal ellátást igénylő betegnél alkalmazzák diagnosztikus célból. Egy infarktus megállapításához például nincs rá szükség.



Mindemellett megértem a problémádat, összetett problémáról van szó. De gondolj bele, ez nem az orvos és a nővér hibája 99%-ban.

2015. okt. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem az orvos és a nővér hibája! Épp ezt mondom. A szakorvos jót akar, azért küldi a beteget sürgősségire.

A rendszer rossz.

Orvos? Mikor én voltam, nem is látott orvos, csak egy ifjonc, szerintem rezidens volt.

2015. okt. 25. 20:12
 13/15 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon sok a rezidens ezen a sürgősségin is. Ez valahol jó és valahol rossz. A tapasztalt orvosok fogynak, sorra hagyják el a kórházat. :( Szebb jövőt az eünek!..
2015. okt. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A CT nem volt közben kihasználatlan, folyamatosan visznek oda betegeket nem csak sürgősségiről, és van olyan háziorvos, aki eleve CT-beutalót ad, nem küldi be a betegét a sürgősségire, hogy ott üljön órákat...ennyi. Ott dolgoztam, a háziorvosok MINDENKIT beküldenek, volt, hogy torokfájással is beküldtek beteget. Így könnyű háziorvosnak lenni...
2015. dec. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

a neurológus azért küldött be, mert koponya CT-t akart


na, pont ezért kell 11 órát várni. Semmi keresnivalód nem volt a sürgősségin, csak gondoltátok, előbb lesz ct-időpont. Tele van a sürgi ilyenekkel, akik csak ezért mennek oda :( Egy éve fáj a hátam, de tegnap óta nagyon... hát persze.

2015. dec. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!