Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jól döntött az orvos? Édesanyá...

Jól döntött az orvos? Édesanyám erős szorito fullasztó mellkasi fajdalomat érzett majd kihivta az ügyeletes orvost. Többi lent, hibázott az orvos?

Figyelt kérdés
Megerkezett megvizsgalta adott neki egy injekciot nele ala sprayt, megmerte az ekg-t amit jonak latott. Majd megkerdezte töle hogy szeretné-e ha hivná hozzá a mentőt, anyum ezt elutasitott mivel semmi riasztot nem mondott neki az orvos, majd ezután tavozott... Pár órával kesöbb édesanyám szivinkfartkusban 2 perc alatt meghalt. A tünetek alapján a panasza egyértelmüen koszoruérgércs illetve szivinkfarktus, ezeket az orvos nem mondta anyumnak, és mivel nem tünt komolynak az allapota nem akart mentövel elmenni. Hibazott az orvos, vagy egyertelmüen a panaszok alapjan hogy mentöt kell hivni a beteghez?
2015. okt. 18. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Én azt gondolom, hogy a beteg nem orvos, ha az orvos úgy látja, hogy mentőt kell hozzá hívni, akkor ne a beteget kérdezze már meg, hogy szeretné-e, hanem ha úgy látja, akkor kérés nélkül hívjon hozzá mentőt!

Szerintem itt igen is azonnal kórházban lett volna a helye, mégpedig a belgyógyászaton, ahol szakorvosok vannak és ha majd ők kizárták volna a komoly probléma lehetőségét, akkor oké, hazaengedik a pácienst a kórházból. Szerintem itt az lett volna a megfelelő megoldás, hogy azonnal be kellett volna vinni a kórházba.

Bár ilyen esetben nem is az ügyeletet kellett volna kihívni a betegnek sem, vagy a családnak, hanem egyből a mentőt.

2015. okt. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos egyértelműen hibázott az orvos. Fel kellett volna ismernie az infarktus tüneteit.
2015. okt. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
A pánikroham "jelei" megegyeznek az infarktuséval. A különbség annyi, hogy a pánikroham kb 25 perc után megszűnik, az infarktus tovább tart. Anyuka láthatóan jobban lett, és nem kért mentőt. Vagyis nem volt halálfélelme. Sajnos ilyen is előfordul.
2015. okt. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
de volt félelme, sírt is mert nagyon megijedt a fájdalomtol. erre az orvos adott neki egy szem frontint és elment.
2015. okt. 18. 22:08
 5/6 A kérdező kommentje:
viszont valóban jobban lett, mondta hogy már semmi baja, nem kell mentő. viszont lehet az orvosnak a tünetek alapján mentőt kellet volna hivni...
2015. okt. 18. 22:09
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukád a saját felelősségére mondta le a mentőt, akkor az orvos erőszakkal nem vitetheti be. Más kérdés, hogy elvileg fel kellett volna ismernie a tüneteket. Szerintem részben hibázott. Részvétem.
2015. okt. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!