Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Begyulladt a nagylábujjamon a...

Begyulladt a nagylábujjamon a köröm belső része és nagyon fáj?!

Figyelt kérdés
A jobb nagylábujjam belső részén begyulladt a a köröm mert túlvágtam. Annyira nem fáj de ha megnyomkodom meg félrehúzom akkor egy kis genny is szokott kijönni. Ráadásul van rajta ilyen kis fityegő akármi ami rohadtul fáj ha megnyomom vagy hozzá érek, lehet ez vadhús ha az akkor mit tudok tenni vele? Mi tudok az egész ellene tenni? Már kezd elviselhetetlen lenni!. Kérlek segítsetek.:(
2010. márc. 19. 20:40
 1/8 anonim válasza:
Tudom milyen kellemetlen! Nekem egy sebész levette a körmöm egy kórházban. A visszanőtt köröm ugyanúgy benőtt. Második alkalommal nem kockáztattam, magán úton mentem dokihoz. Ott is sebész volt, kimetszette a körmöm benőtt részét, s egy új "sínt" csinált a körömnek. Azóta semmi bajom vele! Nagyon fájt, de kb két hét alatt rendbejött.
2010. márc. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb ha sebészetre mész, egy kis v alakot fog vágni fájni fog.. az biztos.. 3 napig kb de utána nem fogsz vele kínlódni de van lézeres is..
2010. márc. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ma voltam SZTKÁ-ban sebészeten azt mondta doki h a szélét huzogassam h a köröm nőljön szépen kifele rá a börre ha kb 1 hónap alatt nem javul akkor menjek vissza és meg csinálja ezt a V alaku a metszést. Mit gondoltok?
2010. márc. 19. 20:49
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha veszek TETRAN kenőcsöt az használ valamit?
2010. márc. 19. 22:04
 5/8 anonim ***** válasza:
2. válaszoló, Vedd meg a tetrán kenőcsöt lehúzza a gyulladást,vagy nekem ez is bevállt, hogy vettem a herbáriába kamillát, felforraltam és beletettem a lábamat szépen kihúzzta belőle a gennyet és a gyulladást. És ne szűrd le a kamillát.
2010. márc. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A tetránnal vigyázz,mert ha érzékeny vagy rá okozhat gondot!Ha gyulladt,akkor kérj a patikában HYPEROL TABLETTÁT.Vagy önts egy kis vizet egy lavórba,h a lábújjad ellepje és mondjuk rakj bele mondjuk 2 tbl-t és áztasd kicsit,de ami sztem jobb,ha egy pohárban feloldasz kettöt,és miközben mondjuk nézed a hiradót locsolgatot vele a gennyes lábujjad(lavór felett).a bacik miatt ki fog fehéredni amikor ráöntöd.A kamilla sem rossz ötlet,de az gyulladáscsökkentő,neked pedig most fertőtlenítőre van szükséged.Gyógyulást!És ne dunsztold be ha lehet,legyen szabadon h szellőzhessen,száradjon!+ a hyperolos locsolgatás.
2010. márc. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
de nem igazán gennyedzik inkább csak ilyen kis vadhus fele log és az rohadtul fááj. Akkor mit ajánlotok? Bepanthent kentem most rá de nem igazán használ :S
2010. márc. 21. 20:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Bephantet nem jó, tetránt használj.
2010. márc. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!