Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 3 napja kaptam meg az influenz...

3 napja kaptam meg az influenza elleni védőoltást, de még mindig nagyon fáj az egész karom miatta. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
3 napja voltam az orvosnál. Simán beadta, nem is fájt. De kb rá 1 órára elkezdett fájni a karom, izomláz szerűen. Másnapra rettenetesen voltam, a karomat mozdítani sem tudtam, még a bőröm is érzékeny volt, a pólót nem tudtam levenni, mert az egész felkarom annyira fájt. Nem ütöttem meg, nem terheltem meg, nem élek olyan életvitelt, hogy ez lehetséges legyen. De ettől függetlenül nagyon fáj, biztos hogy az oltás miatt. Ez már a 3. napja, de még mindig fáj. A szúrás helye már nem is látszik, de a fájdalom megvan. Nem csak kívül, hanem belül is, mintha mélyen maga az izom is fájna. Ezenkívül rettenetesen gyengének éreztem magam az utóbbi 3 napban, a torkom is elkezdett fájni erősen, úgy éreztem, mintha az egész gégém megnagyobbodott volna, és szorító érzést éreztem ott, ezen kívül iszonyatosan fáradtak voltak a szemeim, szinte nyitva sem tudtam tartani őket, és eközben égtek, mintha be lettek volna gyulladva. És végig nagyon gyengének éreztem magam. A mai nap már jobb volt, de még ma sem vagyok rendben. Mindez mitől lehet? Mármint azt tudom, hogy az oltás okozta mindezt, de vajon miért? A családomban mindenki megkapta, de ilyen tüneteteket senki sem produkált. Nálam miért jelentkeztek ezek a tünetek? Anyukám azzal biztatott, hogy biztos "megeredt" az oltás, és biztos nekem nagyobb védelmem lesz az influenza ellen, mint másoknak.
2015. nov. 27. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Soha nem adatnék be magamnak ilyesmit. Ugyanannyiszor betegszek le egy évben vele mint nélküle. Ismered a közmondást? Kigyógyulni a betegségből gyógyszerrel egy hét, gyógyszer nélkül 7 nap.
2015. nov. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

egyszerűen érzékenyebben reagál rá a szervezeted.

a lányom is megkapta, ugyanígy panaszkodott a karjában a fájdalomra.

aztán elmúlt.

viszont inkább beadattam neki, mint végigcsinálni azt amit a legutóbbi szezonban: egy hónap betegség arcüreg gyulladással és öt kiló antibiotikummal.

2015. nov. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!