Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek egy aspergeres...

Szerintetek egy aspergeres felnőtt hogy boldogul a munka világában úgy általában?

Figyelt kérdés
Leginkább érintettek írjanak, illetve azok akiknek van ilyen ismerősök. Mit dolgoztok? Van-e munkátok? Mióta vagytok munkanélküliek? Valami ilyesmire várok.

2015. nov. 30. 11:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%
szerintem sehogy nulla empátiával elég nehéz bárhol is boldogulni ahol emberekkel kerül kapcsolatba az aspergeres!
2015. nov. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
akkor az azt jelenti hogy örökre munkanélküli marad?
2015. nov. 30. 14:44
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

En nem vagyok semmilyen modon erintett, de valamelyik nap olvastam egy erdekes cikket, ebben a most nyilo kavezoban autistak is fognak dolgozni:


[link]

2015. nov. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
5%
ebbe a kávéházba se megyek -.-
2015. nov. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
miért?
2015. nov. 30. 23:30
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A húgom valamelyik nap olvasta, hogy egy friss felmérés szerint honfitársaink a bevándorlók után a fogyatékos embereket utálják a legjobban. Ez számunkra elég megdöbbentő volt! :( Mi viszont kifejezetten kíváncsiak vagyunk erre a kávézóra, és mindenképp ki fogjuk próbálni. Nagyon jó lenne, ha a különféle értelemben vett sérült, beteg vagy fogyatékos emberek is tudnának dolgozni, és ezáltal hasznosnak éreznék magukat, nyilván a közérzetük, kedvük is jobb lenne! De ha jól tudom, az aspergeresek egyébként bizonyos területen kifejezetten jobbak lehetnek az átlagnál, igaz? Nem biztos, hogy nekik pl. a kávéház lenne az ideális munkahely, mert ott esetleg ez a tehetségük nem tud kibontakozni.
2015. dec. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
az aspergereseknek átlagos az intelligencia szintje vagy lehet magasabb is. Ez az autizmus a legenyhébb formája.
2015. dec. 1. 22:05
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én az vagyok az enyhébb fokozatú és elég nehezen boldogulok munkában is,lehet,hogy nem csak a betegségem miatt van ez.

Mindenbe belebetexem :( úgy érzem szar az életem,de nem tudok igen tenni ellene :( a betegségemnek "élek" pl egy zene is más a számomra ha te is az vagy pl te is tudod ezt

minden elemet lebontok a zenéből meg mozgok a kezemmel stb tod repetatív mozdulatok .. és a többi

2015. dec. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is valami hasonló, csak nekem nem a zenével. Én az ilyeneket mániának hivom, ami mindig változik, és ami épp foglalkoztat, annak minden részlete érdekel, kielemzem meg ilyenek.

Eddig egy normális munkahelyem sem volt, ami volt, onnan hamar eljöttem, vagy kirúgtak.

2015. dec. 2. 15:12
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szórakozóhelyen dolgozom kézilányként: takarítás, italok kiadása, árufeltöltés stb. Részeg vénemberek és fiatalok között kell mászkálnom, dübörgő zene, üvöltözés, hányásszag, tömeg, fogdosás... Aki autista, az tudja, milyen érzés akár csak bemenni egy ilyen helyre, nem hogy napi 10 órát ott tölteni. De már majdnem egy éve csinálom, és még élek. Mondjuk fizikailag eléggé tönkrecsapott már, de hát ez van.
2016. aug. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!