Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi esély lehet rá, hogy...

Mennyi esély lehet rá, hogy tényleg asperger-szindrómás vagyok?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy mik a tünetei ennek a "betegségnek" és pár dolog passzolt rám. (Pl.-szemkontaktus kerülése - depresszióra való hajlamosság - ügyetlen járás egyensúlyzavar - kommunikációs, szociális nehézségek - furcsa dolgok iránti túlzott figyelem.)


És megcsináltam ezt a tesztet, 37 pontom lett:


[link]


2015. dec. 3. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért nem mész el egy szakemberhez?

Az ilyen tesztek önmagukban édes kevesek ahhoz, hogy bárkiről bármit is állítsunk. A szakemberek több úton vizsgálódnak, és attól függetlenül, mert pár dolog egyezik még közel sem jelent biztos diagnózist.

2015. dec. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ennek a szindromának a tünetei rám is eléggé rám illenek, de ilyesmivel milyen szakemberhez kell menni? Pszichiáterhez?
2015. dec. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én mindenkinek a háziorvost javasolnám. Ő az, aki szétválasztja az ocsút a búzától. És a beteget küldi tovább. Persze ez nem kötelező. Mehetsz egyenesen a szakorvoshoz is, de ő már semmit sem lát belőled, csak a panaszaiddal foglalkozik. Hogy aztán azok esetleg testi eredetűek e, ő azzal nem foglalkozik. Ez a háziorvos dolga.
2015. dec. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha csak "pár dolog" passzol, az nem elég. Ha komolyan gyanakszol, menj szakemberhez. Az Autizmus Alapítványnál diagnosztizálnak felnőtteket is, sajnos már csak pénz ellenében és hosszú a várakozási idő, ezért előtte inkább járd végig a háziorvost, a pszichológust és nem árt kitölteni az alapítvány honlapján található kérdőívet (utóbbihoz szervezd be a szüleidet, mivel a legtöbb kérdés a gyerekkorodra vonatkozik, lévén az autizmus nem felnőttkorban "bukik ki").

Mi volt egyáltalán az oka annak, hogy kitöltötted a tesztet? Milyen tulajdonságaid alapján gondolod, hogy aspi vagy?

25/L (aspi)

2015. dec. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!