Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan zajlik egy mandulaműtét?

Hogyan zajlik egy mandulaműtét?

Figyelt kérdés
Sajnos már menthetetlennek tűnik a helyzet, úgy fest, hogy csak a műtét segít. Igazság szerint rettegek tőle, nem tudom, mire számítsak. Úgy tudom, hogy csinálják altatással és helyi érzéstenenítéssel is. Ezt lehet választani, vagy az orvos dönti el? És ha csak helyi érzéstelenítést kérek, akkor hogy fog történni a dolog? Mennyi ideig tart, amég kiveszik? És melyik veszélyesebb? Az altatástól rettenetesen Félek, azt szeretném elkerülni.

2015. dec. 9. 23:45
 1/3 akarkizoltan56 ***** válasza:

érzéstelenitik,nem vészes,nekem 18 évesen vették ki.

2-3 napig nehezen nyeltem,de elmult hamar az is.

nem kell félni.

2015. dec. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Neked altatásban, vagy érzéstelenítéssel csinálták?
2015. dec. 10. 15:02
 3/3 anonim válasza:

Szia Nekem most augusztus végén vették ki, helyi érzéstelenítésben kértem, mert én is féltem az altatástól (bár már altattak 5 évesen és nem lett semmi bajom ) de a doki is azt mondta, hogy helyi érzéstelenítésben kevesebb a rizikó, hogy a műtét után bevérzik a heg.

Előre annyit mondanék hogy NE FÉLJ!!! mert én is iszonyúan féltem, de annyira semmi ez a műtét, nincs mitől félni! Hidd el. Nem érzel semmit, nem látsz semmit, a dokik nagyon ügyesek. Leírom pontosan hogy zajlik. Reggel bementem a kórházba, kaptam egy ágyat. Megmérték a vérnyomásom, mondták, hogy oké, délben műtenek. Dél előtt fél órával kaptam egy szurit a popsimba, ami ilyen enyhe nyugtató féle volt, nem éreztem hatását, talán kicsit bátrabb lettem. Aztán betoltak a műtőbe egy ágyon, ahol egy asszisztens befújta a torkom lidokainnal (érzéstelenítő spré) amitől teljesen lezsibbadt a nyelvem és a torkom.Az kicsit ijesztő volt, de azért beszélni még tudtam, ami megnyugtatott. aztán húsz percig csak ott vártam és nem történt semmi, gondolom időt hagytak, hogy hasson a lidokain, aztán megérkezett a műtős doki, meg egy segéd asszisztens. Beültettek egy székbe, velem szembe leült a doki, mellettem balra volt egy asztal amin az orvosi műszerek voltak, és ott állt az asszisztens. nyakamba kötöttek egy ilyen kis előkét, és akkor a doki még egyszer befújt érzéstelenítőt a torkomba. Ez után ki kellett nyitnom a szám nagyra, de a nyelvemet nem dughattam ki. Kaptam a bal mandulámba kb 4 db szurit (ami szintén érzéstelenítő volt), de ebből semmit az ég világon nem éreztem már. aztán fogott a doki egy eszközt mint valami fura olló, úgy nézett ki, és azzal kb 5 perc alatt kivette a bal mandulámat, utána pedig gyorsan össze varrta, az se volt sok idő. Aztán a másik mandulánál ugyan ez. És kész is voltam. Egyáltalán nem volt kellemetlen érzés, mert tényleg semmit nem éreztem belőle.Kicsit féltem, hogy majd öklendeznem kell, meg hányingerem lesz, mert mindig az volt ha egy orvos belenézett a számba, már attól is, de most nem volt semmi ilyen, mert tök érzéketlen volt a szájüregem. :) Szóval ne aggódj! menj csak el, semmi bajod nem lehet, rutin műtét. a kezdő orvosoknak ez az első műtét amit be kell gyakorolniuk, pont azért mert nagyon gyors, egyszerű megcsinálni és nics kockázata szinte.

A műtét kb 10 perc volt összesen. SEmmi az egész, hidd el. Nálam senki nem parázott jobban, de megéri megcsinálni, rosszabb ha bentmarad a beteg mandulád.

Ha kérdésed van még, írj nyugodtan privátba.

2016. jan. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!