Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valaki évek óta rendszerese...

Ha valaki évek óta rendszeresen szed xanaxot (20 mg) az függőséget okozhat? Ha igen, akkor hogyan szűntethető meg?

Figyelt kérdés
2010. márc. 25. 02:48
 1/9 anonim ***** válasza:
igen, ez egy erős dózisú tabletta, és erős függőséget okoz. tudomásom szerint nem szüntethető meg, illetve ha abbahagyod, újra előjönnek a tünetek. esetleg ki lehet váltani más gyógyszerre, vagy valamilyen alternatív kezeléssel, de én ehhez nem értek.
2010. márc. 25. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyszer tévébe láttam h az ilyen erős gyógyszerekről,nagyon hosszú folyamat leszokni.ott azt javasolták h egy késsel picit lekell a szokásos adagból reszelni,hetekkel később picivel többet és így tovább!
2010. márc. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha valaki évek óta rendszeresen szed xanaxot, az már tudhatná, hogy napi 20 mg-tól fel lehet fordulni.
2010. márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

19:55

Rendszeresen szedem a 20 mg-osat,sőt napi 2×1-et(valamikor 3-at is),de még nem fordultam fel.Ezért kérdeztem,hogy hogyan tudnám abbahagyni.

2010. márc. 25. 23:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Meglepő.

Nincs 20 mg-os xanax csak úgy mondom. 0,25 0,5 1, meg talán 2 mg-os van, a legsúlyosabb terápiás adag sem szokott több lenni 10mg-nál.

[link]

2010. márc. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsi,igazad van elírtam.Helyesbítek:0.50-es.
2010. márc. 27. 13:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért kellene most leszoknod? Mert jobban vagy? Lehet, hogy pont azért, mert szeded. Beszélj orvossal!
2013. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért nem tudod, mennyit szedsz? :)
2013. ápr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A benzodiazepin fogyasztók általában el szokták felejteni, hogy mennyit vesznek be. :P
2015. júl. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!