Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Térdműtétem lesz. Én az...

Térdműtétem lesz. Én az altatástól félek. Melyik a jobba az altatás vagy a gerinc melletti érzéstelenítés?

Figyelt kérdés

2016. jan. 14. 20:11
1 2
 1/14 Fingkirály ***** válasza:

MINDENKÉPPEN az altatás.


Én tuti összesz*rnám magam attól, hogy beletúrnak a gerincem mellé egy adag cuccot, amitől jó 3-4 órára tulképpen deréktól lefelé megbénulok - és mindezt ébren.

2016. jan. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én altatáspárti vagyok, gerincemet eddig nem engedtem szurkálni.
2016. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Molyember ***** válasza:
Az altatástól mindenki jobban fél, mint a műtéttől. :) Mivel nem ismerem az állapotodat, de ha ismerném, akkor sem vagyok orvos, ezért nem tudom, neked melyik lenne a jobb. De az altatást el tudom mesélni. Betolnak a műtőbe, a nővér matatni kezd valamit az előzőleg beültetett művénánál (nekem a kézfejembe rakták, jobban fáj, mint egy vérvétel, de igazából csak meglepődni van időd), aztán azt veszed észre, hogy felébredsz. :) Nincs átmenet, nincs idő, nincs "elalvás", vagy kábulat, egyszer csak ébren vagy. A legrosszabb az volt, hogy marhára fáztam, és fájt a hasam, mert sérvvel műtöttek. Magát az altatást nem vettem észre. Utána még egy darabig álmos, vagy inkább kába voltam, de már nem aludtam el. Aztán lassan feltisztult a tudatom. Komolyan mondom, én is ettől féltem a legjobban, de nem kellett volna.
2016. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

1. A gerincközeli érzéstelenítés esetén megszúrják a hátad egy vékony tűvel és speciális érzéstelenítőt adnak a gerincedbe. Fektetéssel lehet szabályozni, hogy milyen magasságig zsibbadjon el. Van ahol adnak egy kis nyugtatót is van ahol csak kérésre. Kb 3-4 óráig hatásos. Előnye, hogy valódi fájdalomcsillapítás, több óráig kitart, kevesebb gyógyszert használnak, műtét után ehetsz, ihatsz. Előnye még, hogy ha nem sikerül (nagyon kis százalékban) és fáj, lehet folytatni altatással.Leggyakoribb szövődménye a fejfájáf, amit pihenéssel és sok folyadék ivásával igyekeznek elkerülni. Az esetek nagy részében , ha fel is lép néhány napon belül elmúlik.

2. Altatásnál több fajta gyógyszert kapsz. Ma már ilyen műtét esetén nem a légcsövedbe dugnak tubust, hanem speciális, a gégére illeszkedő laryngealis maszkot használnak (kevesebb szövődmény). Műtét során adnak fájdalomcsillapítót, és valamilyen altatószert (legtöbbször gázt) Hátránya, hogy többfajta gyógyszert adnak (allergia lehetősége), légút biztosítás nem mindig sikerül LMA-val, ilyenkor izomrelaxánsra és intubálásra van szükség). Műtét után a leggyakoribb szövődmény a hányinger, hányás, rossz közérzet, zavartság.

Ma mindkét módszer rutinnak számít és nagy biztonsággal alkalmazzák, a szövődmények ritkák, általában enyhék, de egyik sem teljesen veszélytelen (de a zebrán átmenni sem :))

Neked kell eldönteni. Az aneszteziológusok a gerincközelit ajánlják, de ha ragaszkodsz hozzá elaltatnak.

2016. jan. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Molyember ***** válasza:
Ja, igen, a négyes mondja ezt a gégeizét. Pár napig rohadt torokfájásom volt, nyilván ettől.
2016. jan. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindegyik válasz hasznos volt.

Altatni akarnak, de én épp ez a hányàs, hànyinger miatt félek.

2016. jan. 14. 21:33
 7/14 anonim ***** válasza:
Kibírható, nem kell tőle félni.
2016. jan. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
nekem kétszer volt térdműtétem és midn a kettő altatással én csak ajánlani tudom semmi bajom nem volt utána se hányinger semmi bár nyílván ezt embere válogatja. a gerinc melletti érzéstelenítésről nicns tapasztalatom szóval nemtudom milyen de én azért választottam az altatást mert nem akartam felleni miközben fúrtak faragtak, de nem is bántam meg. ahogy előttem írták tényleng nem érzel semmit hanem betolnak felédtartanak valamit beleszívsz 3at és már alszol is arra kelsz hogy nagyon hideg van :D 24/F
2016. jan. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem volt térdműtétem gerincközeli érzéstelenítéssel utána hiába feküdtem 24 órán keresztül iszonyatosan fájt a fejem hónapokig pluszba még rosszul voltam és a gerincem derekam is hasogatott sokáig.Na meg a műtét közben éreztem hogy rángatják a lábam...Altatás szerintem jobb minden szempontból.
2016. jan. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 horex ***** válasza:

Altatást javallom én is.

A gerinc érzéstelenités után ha nem fekszel, akkor erős fejfájás a jellemző utána

Én epe műtét elött majréztam nagyon az altatástol, mert sok évtizeddel azelötti műtétröl rossz emlékeim maradtak

Elmondtam az altató orvosnőnek, aki megértő és megnyugtató volt.

Műtét elött adnak valami "lazitó" injekciót, olyan minden mindegy lesz a hangulatod.

Lazán az ágyban ébredtem

2016. jan. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!