Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB fizetése (érjük, hogy)?

TB fizetése (érjük, hogy)?

Figyelt kérdés

Ma voltam munkaügyibe regisztrálni és azt mondták, hogy csak 1 év munkaviszony után nem kell fizetnem a tb-t, de amíg nem lesz munkám, addig magamnak kell. Én meg azt hittem, hogy lehet kérni, hogy állam fizesse 1 évig. Ez akkor tényleg nem így van ?

20 éves vagyok, nappalis egyetemet hagytam ott, most meg egy esti okj-s képzésre járok.


Meg a TB-t azt hogy kell intézni ? Valahová el kell mennem ?



2016. febr. 3. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt hittem.

De van kibúvó, a lappal amit a munkaügyibe kaptál, besétálsz a járási hivatalba és kéred, hogy szociális alapon fizessék neked. Ha nincs saját ingatlanod, jövedelmed, autód, fizetni fogják. Én megkaptam.

2016. febr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*Mármint az állam fogja fizetni, csak ott kell igényelni.
2016. febr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagyis önkormányzathoz kell bemennem ? Meg, hogy fizessék nekem ahhoz regisztráltnak kell legyek folyamatosan ? Mert mondták, hogy hiába járok esti képzésre, attól függetlenül behívhatnak közmunkára és én azt nem tudnám elvállalni, szóval lehet töröltetni fogom magamat a rendszerből.
2016. febr. 3. 11:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha Önkormányzat nem fizeti, mert nem vagy jogosult rá, akkor NAV-hoz kell bemenned, ott kitöltesz egy nyomtatványt és kapsz csekket a befizetéshez.
2016. febr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

25 év alatt írásban neked kell kérvényezni ha részt akarsz venni a közmunkába, nem hívnak be. Én 21 vagyok, 2 éve regisztrált, mert nem állami okj-ra jártam, nem hívtak be.

Engem most beiskoláznak, fél évnél hosszabb regisztráció kellett hozzá. Jó ha maradsz (kérd elektronikusra a jelentkezési kötelezettséget, 3 havonta 1 email benne hogy nem találtál munkát, adataid és ennyi) mert ha valaki alkalmaz onnan kivéve kap rád kedvezményt, ez kecsegtető a munkáltatóknak, hogy sokáig nem kell utánad fizetni.

A Tb-t kérvényezni kell, bemész az önkormányzat hatósági osztályára és ott adnak egy nyomtatványt, kitöltöd értelemszerűen, rá kell majd írni hogy "szüleim segítenek a megélhetésben" és két héten belül küldenek igazolást, hogy megkaptad vagy sem.

2016. febr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!