Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagyon féltem az anyukámat....

Nagyon féltem az anyukámat. Veszélyes ez a műtét?

Figyelt kérdés

Holnap műtik az anyukámat epekövekre. Laparoszkopiaval fogjak műteni. Ma feküdt be a korházba, holnap utolsóként műtik. Legjobban az altatástól féltem, mert erős antidepresszánsokat szed, amitől amúgyis mindig álmos. 50éves, és félek hogy nem ébred fel. Összefügg a gyógyszerekkel az altatás? Nagyon félek.

12/L



2016. febr. 9. 22:28
 1/7 anonim válasza:
Uhh..hát szurkolok az anyukádnak hogy gyógyuljon fel..de szerintem ha kimegy a véréből a gyógyszer akkor semmi baja nem lesz az altatásnál...
2016. febr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. Az orvosok figyelembe veszik azt, hogy milyen gyógyszereket szed és az altatást úgy végzik, hoyg ne legyen baja.


2. A laparoszkópás mütét csak rövid ideig tart, így altatni is csak kis idöre kell.


3. De a legfontosabb, az altatás gyakorlatilag semmi veszélyt nem jelent, ez csak babona. Régen - amikor még csak érzésre adagolták az altatószet, akkor néha volt probléma, ma nem, mert végig müszerek mérik a beteg állapotát.

2016. febr. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj az altatás miatt, nem lesz semmi baja anyukádnak. Ahogyan előttem írták egy műtétnél már műszerekkel figyelik a beteget, pontosan adagolják az altatót. Nagybátyámat néhány hónapja műtötték szintén epekővel, laparoszkópiás műtét volt és másnap már vígan sétált kint a folyosón.
2016. febr. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Túl van rajta. 3kor műtötték. Az előbb telefonáltam vele, szomorú volt a hangja, meg mondta apukámnak, hogy nagyon nagyon fáj a hasa belülről. Ez ugye normális?
2016. febr. 10. 22:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális. A hangja az altatástól volt "szomorú", bár ez inkább a kábaság miatt van. A fájdalom pedig attól van, hogy belül mindent "megpiszkáltak" neki. Ez is hamarosan csillapodni fog.
2016. febr. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis cukorbogyó vagy! Anyukád örülhet, hogy ilyen aranyos kicsinye van, és még ráadásul meg is írtad, hogy hogy van a műtét után! Ez még a felnőttekre sem jellemző. Csak leírnak egy kérdést, a többiek segítenek (általában) és utána szünet....

Nagyon ari vagy! Nyugodj meg és pihenj jól te is, anyukád látod jó kezekben van!

Minden jót kívánok nektek!

2016. febr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor már rég megvolt a dolog..

Ne egyen amúgy zsírosat! Meg amiket javasoltak mert attól mindig fájni fog neki most már a hasa. Ennyi a további tudnivaló.

2016. márc. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!