Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha egy műtétet helyi érzéstele...

Ha egy műtétet helyi érzéstelenítéssel végeznek, lehet vhogyan kérni h elaltassák a pácienset?

Figyelt kérdés
csak ugy kérdem mert általában az érzéstelenités jobban fáj mint a mütét :) vagy forditva .. de ha elaltatják az illetőt akkor mit vesztenek vele. szval érzéstelenitö helyett altato?
2008. szept. 20. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom fogászati beavatkozásokon, ha olyan orvoshoz mész, akinek van altatóberendezése, ott kérhetsz altatást! Szerintem más beavatkozásoknál is lehetséges, legfeljebb többe kerül az egész. Az altatást úgy tudom tiszta oxigén(33%) + dinitrogén-monoxid(67%) keverék inhaláltatásával érik el az egyszerűbb műtéteknél, úgyhogy még meg sem kell hogy szúrjonak előtte!
2008. szept. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bízzál az orvosodban, ő nagyon jól tudja, hogy az adott beavatkozáshoz altatásra, vagy helyi érzéstelenítésre van szükség. Gondolom azért egy tűszúrást kibírsz:)
2008. szept. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Az attól is függ hogy milyen műtéted lesz.Ha fogáászatra mész tényleg elég az érzéstelenítő.

Engem altatással műtöttek meg mert a kezemben volt egy csomó amit kivettek.Utána nemnagyon fájt és hamar helyrejöttem.Az eggyik ismerősömnek szintén nőtt egy csomó a kezén de neki csak érzéstelenítőt adtak nem altatták el utána sokat panaszkodott hogy nagyon fáj a keze.

2008. szept. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát a nagyobb műtéteknél végzett mély altatás elég sok komplikációval járhat, egy teljesen mesterséges állapot, ami nem veszélytelen. A gerincvelői érzéstelenítésnél sokkal kevesebb a komplikáció, és max akkor fáj, mikor belebökik, de állítólag kibírható. Viszont ebben az esetben is kérheted, hogy ne legyél ébren, ez nem olyan, mint a mély altatás, hanem csak elbódítanak valami gázzal, hogy átaludd a műtétet.
2008. szept. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne félj az érzéstelenítéstől, úgy meg tudják csinálni, hogy semmit sem fogsz érezni. Utána pedig mehetsz haza és nem kell a kórházban dekkolnod.

Nekem a fülem mögül vágtak ki egy csomót helyi érzérstelenítéssel: semmit nem éreztem, pedig még gyerek voltam, még sem volt rossz élmény.

Nem fognak elaltatni, ha nem indokolt.

2008. szept. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem térdműtétem volt és gerinc szurival érzéstelenítettek - egy méh-csípés sokkal fájdalmasabb. Amúgy meg élveztem is, mert láttam mit matat a doki a térdemben. :)
2008. szept. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

előzőnek!!!

nekem is így csinálták és tényleg jó móka!!!

2009. dec. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!