Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Minek örülnek a nővérek/ápolók...

Minek örülnek a nővérek/ápolók pénz helyett a legjobban?

Figyelt kérdés

A párom kórházban van sajnos... Amit látok ott, hogy a nővérek és az ápolók mit tesznek meg - nemcsak a páromért, hanem a többi betegért is... Egyszerűen felfoghatatlan számomra, h mi viszi rá, hogy bemenjen nap mint nap 3 műszakban...

Nem tudok, és nem is akarok pénzt adni. 1. Ellenkezik az elveimmel 2. Sokan vannak (8-10), nem tudnék mindenkinek adni. Viszont meg szeretném köszönni nekik azt, amit tesznek.

Minek örülnek? Csoki, kávé, tea - gondoltam ilyenre, de ez olyan kommersz, egyáltalán örülnek neki? Vagy ha nem tudok kp-t adni, akkor inkább ne is adjak semmit?

Nem tudom... Én bankban dolgozom, nekünk pénzt soha senki nem ad, de édességet, kávét, teát nagy ritkán (inkább év végén) szoktak hozni. És mi örülünk neki, és mindig bedobjuk a közösbe... Egy osztályon a nővérkék is így csinálják?


2010. ápr. 3. 21:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én 22/l vagyok és mivel a kezem megégett volt olyan 10 éve egy műtétem akkor nyár volt, ezért mivel mamám vigyázott rám rengeteg gyümölcsöt vitt be a nővéreknek mindent, ami otthon megterem:szőlő, szilva, körte, kávét is vitt! Bár azt hozzátenném, h nem érdemelték meg, mert mikor mama jött hozzám vasárnap óriási ebéddel még azt is megették!
2010. ápr. 4. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A házi sütemény, pogácsa esetleg mellé egy kis gyümölcs (narancs, banán) nagyon jó ötlet! Nem kommersz, szívből jön, hidd el, nagyon fognak neki örülni, ráadásul mindenkinek jut.

Azért jó hallani, hogy vannak még rendes nővérkék!


Amikor édesapám belgyógyászaton volt, magatehetetlen fekvőbetegként, reggel és délután is bementem hozzá. Reggel, az infúziócserénél véres, foltos lett az ágya, szóltam a nővérkének, mondta, majd cseréli mindjárt. Elmentem dolgozni, délután jöttem vissza, hát még mindig véres ágyban feküdt szegény! Szobatársai mondták, hogy felé sem néztek egész nap. Elmentem a nővérszobába és kértem tiszta ágyneműt. Ott üldögéltek, röhögcséltek, kávézgattak. Pofátlanul odaadták, meg sem kérdezték, segíthetnek-e, én húztam át egyedül az ágyat. Még szerencse, hogy én is nővérke voltam korábban (sokkal-sokkal régebben) és még tudom, hogyan kell fekvőbeteg alatt könnyen lepedőket cserélni. Mindenesetre semmi sem tart vissza, hogy megnevezzem a helyet: Budapest, István kórház.

Azért vannak bőven pozitív példák is, jó ilyenekről hallani. Örülök, hogy ti ilyen szerencsések vagytok.

2010. ápr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Háááááááát elkiabáltam, úgy látszik a húsvéti ügyelet az agyukra ment az ápolóknak, és sajnos beigazolódott a nagy többség által tapasztalt negatív hozzáállás... A párom ma nagyon szomorú volt, amikor bementünk hozzá... Pogácsa??? Ló***t!!!! Úgy kellett könyörögni, h az általunk bevitt fájdalomcsillapítót visszaadják nekem (más probléma miatt szedi a lábára, nem azért, amiért bent van - az ápolóknak FOGALMUK SEM VOLT AZ EGYÉB BAJAIRÓL), és engedélyt kérni az ügyeletes orvostól, h bevehessen egyet. Oké. Kell engedély, tudniuk kell, h milyen gyógyszert szed,de eddig ezt miért nem mondták??? A párom ma kérte, h adjanak neki, nem kapott. Eddig simán adták neki este - a pogácsát érdemlő társaság. A gyógyszer ott volt, a neve és az adagolás rajta volt. Holnap ismételten engedélyt kell kérni az ügyeletes orvostól... Kedden már meg lesz beszélve a kezelőorvosával, hogy vezesse rá a kórlapjára. De eddig ez nem volt gond!!! Könyörgöm... Áááá, nagyon elkeseredtem. A párom húgával voltunk bent, és hát nem most jöttünk le a falvédőről - egyikőnk se. Ha a jogainkért kell harcolni, akkor én kifejezetten harcos típus vagyok. Nem írtam eddig, mert nem írtam, na, de pszichiátrián van, és sajnos, ha ő emeli fel a hangját, akkor sanszos, h leszedálják, és csak rosszat tesz magának.
2010. ápr. 4. 18:55
 14/15 anonim ***** válasza:

Off. Nővérkeként dolgozom, és olyan rossz volt ezt így végigolvasni, hogy a kérdező mennyire lelkes volt az elején, és hogy a végén mekkorát csalódott :(:(

Sajnálom...

2010. ápr. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én is ápolónak megyek, és mindig azon fogok igyekezni, hogy ne legyek ilyen! Gyakorlat on megfigyeltem, hogy nagyon sokat üldögélnek és pletykálnak az ápolók, és ez a munkájuk minőségének rovására megy. Szerintem ha csak napi 1 órát pletyizek majd (már ha olyan kollegáim lesznek, akikkel jó beszélgetni) akkor sem fognak kiutálni, és elsősorban a betegekért leszek ott... És ha üresjárat van nem pletyizni fogok, hanem inkább végig járom a betegeket, akiknek nncs komolyabb bajuk, de azért beszélgetésre vágynak. Én így képzelem, most a gyakorlatokon is, mikor nem tudok segíteni, akkor járkálok körbe, és mindenki úgy örül, h nem csak akkor figyelnek oda rá, ha már életveszélyben vannak. Pénz ide, pénz oda, ezért az örömért érdemes dolgozni! Nem lesz arany medencés házam soha, de legalább érdekes munkám lesz!
2010. okt. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!