Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gerincferdülésem van, tényleg...

Gerincferdülésem van, tényleg egyre csúnyább lehet?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és nem igazán hiszek abban hogy a sok tornától, mozgástól ez majd helyrejön, tavaly nem vettem komolyan ezért nem mentem el sehova és most mondták hogy nagyon csúnya, ezért heti kétszer kell úsznom, gyógytesire járnom és még a suliba is kell tesiznem.

Lehet hogy a segg csíkomnál is azért olyan csúnya ? Ezt így nem tudom elmagyarázni hogy milyen de tavaly még nem volt ilyen, anyu szerint igen a gerincem miatt csúnya, az orvost nem kérdeztem.

A sok mozgástól tényleg jó lesz a gerincem vagy ez hülyeség ? Az se mindegy hogy alszom ?

Köszi ha válaszolsz kérdéseimre!


2010. ápr. 4. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne ijedj meg, fiatal vagy, még bármin változtathatsz! A lényeg, hogy ne hanyagold el. Ha most foglalkozol vele, tornázol, fejleszted az izmaidat, sokat fog javulni. Ha nem foglalkozol vele, valóban rossz lesz, sőt idősebb korodban már a normális mozgásban is gátolni fog. Csináld a gyógytornát, úszást, nem csak a gerincednek, az alakodnak is jót fog tenni. Most kezdj bele, nincs mire várni!
2010. ápr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: nem mindegy, hogy milyen mozgást csinálsz, beszéld meg a dokival/gyógytornásszal. Az alvás és a párna sem mindegy, erről is ők tudnak felvilágositást adni. Általánosságban a Pilates gyógytornát szokták ajánlani, annak is érdemes utánanézned. Könyvből is meg lehet csinálni, de persze jobb, ha gyógytornász/edző mutatja meg. Sok sikert! :)
2010. ápr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A mozgás nagyon sokat számít, hiszen a testvázra rakódó izmok formálják igazán formássá a testet, plusz majd ahogy idősödsz és gyengülnek a csontok, az izmok segítenek a tartásban, tehermentesítik a gerincet, hogy ne legyenek fájdalmak. A gyógytesi és az úszás nagyon fontos, hidd el. Az alvásnál csak arra kellene figyelni, hogy jó minőségű matracod legyen, ami egészséges és csak kispárna, ne nagy tollpárna.
2010. ápr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a gerinc egyre szarabb tud lenni ha hagyod, sőt később állandó fájdalmaid is lehetnek, ha rossz irányba torzul. Szóval járj csak a tornára, meg úszásra. Ha mást nem is, de az izmokat erősíti, s az segít helyén tartani a gerincedet.


Az 1/3-mad életedet alvással töltöd, tehát igen, számít hogyan alszol.


Pl ha mindig háton fekszel, sok párnával, aztán azt mondják, hogy aludj hason párna nélkül, akkor bazi nehéz átszokni, de nyugi az orvos tudja mi jó neked.

Próbáld azt tenni amit mond.

2010. ápr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!! Akkor ezek szerint tényleg tornáznom kell. Múltkor már voltam egy órán a kórházban is mert oda csak 5x kell elmennem, meg ma csináltam gyakorlatokat. Remélem egy hét múlva is így állok majd hozzá.. :/
2010. ápr. 4. 23:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld magad elé a fiút, aki tetszik Neked, az majd motiválj, hogy jobban nézz ki :)
2010. ápr. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) ma is csinálni fogok gyakorlatokat még.
2010. ápr. 5. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!