Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Járt már valaki hasonló...

Járt már valaki hasonló képen? Ilyenkor érdemes panaszt tenni, ha igen akkor hol?

Figyelt kérdés
Kórházban zuhanyzás közbe kiesett a branül, és elkezdett ömleni a vérem. Nővérhívó nem volt, így elkezdtem ordítani ahogy a torkomon kifért, nem reagált rá senki Közbe a vér ömlött, és a zuhany tálca tiszta vér volt. Megnyugodtam, és elkezdtem gondolkodni, eszembe jutott az elsősegély tanfolyam, amit a jogsi miatt, kellett régebben megcsinálni, másik kezemmel elszorítottam a vérzést és hideg vizet engedtem rá, mert az lassítja a vérkeringést. Párpercig így tartottam aztán elállt a vérzés, mentem előre, és azt láttam hogy az egyik nővér elég hangosan nézi a tv-t elől, meg 3 a pultban vihorászik. Oda mentem, szólni hogy kijött a branűl, vittem a kezembe, aztán elkezdtek vihogni és mondta az egyik a másiknak "nézd már mit tart a kezében!", aztán a harmadik meg röhögve mondta "jól van.".
2016. ápr. 3. 16:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A másik meg hogy a reggeli gyógyszert, adják oda a betegeknek "fájdalom csillapító néven". Aztán ha oda megy, hogy "ez nem használ", akkor talán adnak másikat.
2016. ápr. 3. 17:04
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem is rémálom volt a kórház, valami hasonló történt velem is. Műtöttek, aztán vagy három napig nem cserélték ki a kötést, szóltam az egyik ápolónak, aztán még neki állt feljebb, pedig tényleg kedvesen megemlítettem, hogy a kötésen a vér már fekete, nem kellene esetleg újat rakni rá.., még csak nem is tiszteletlenül szóltam. Még mielőtt műtöttek (szépen nőiesen kifejezve) a saját hányásomban feküdtem egy napig, igazából csak a takaróm lett olyan, de nagyon, és arra sem voltak hajlandóak két Blikk cikk olvasása között hogy hozzanak nekem egy újat, amikor már anyukám odament reklamálni, akkor úgy kelletlenül feltápászkodott az egyik nőci, és szó szerint odadobta a pultra, hogy "tessék itt van". Azt már meg sem említem, hogy műtét utáni nap négykézláb mentem el a mosdóig, hat órával azután hogy szóltam, hogy pisilnem kellene.. szóval ja, gyakran megtörténik az ilyen, mert (bár nem akarok általánosítani), de némelyik ápolóból hiányzik az emberség, tisztelet és empátia.

A távozás előtt konzultáltam a főorvossal, hogy mikor kell jönni kontrollra meg hasonlók, én neki megemlítettem, hogy egyáltalán nem voltam megelégedve a nővérek/ápolók hozzáállásával, mondtam neki hogy nem szeretnék semmiféle bejelentést tenni, csak annyit hogy ez mással ne forduljon elő, akinek esetleg nagyobb betegsége van, mint ami nekem volt. Merthogy ez egyáltalán nem segít a hamarabbi gyógyulásban.

Azóta is bánom hogy nem tettem valami jelzést, hogy miféle bánásmód volt ez, mert nem egy barátomtól hallom vissza, hogy még mindig ezt csinálják abban a bizonyos kórházban a dolgozók.

2016. ápr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Amik nincs motiváció arra, hogy normális embereknek is legyen kedve az eü-ben dolgozni, addig ez lesz. Mert tök őszintén, ilyen munkát ennyi pénzért épp elméjű ember nem csinál.

Nyugodtan tehetsz panaszt, de az idődet fogod vele fecsérelni. A Te panaszod majd rákerül egy papírkupac tetejére, hogy "megint egy".

A normális emberek már nyugaton vannak, az elmebetegeket meg nem lehet kirúgni, mert még annyi ember sem lesz az ellátásra, mint most. Néhányan vannak még akik úgy ahogy egyben tartják a dolgot és viszik a hátukon az egészet, de lassan Ők is föladják.

Nagy bajok lesznek még itt.

2016. ápr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Amíg nincs motiváció arra, hogy normális embereknek is legyen kedve az eü-ben dolgozni"


Az nem elég motiváció ,hogy segítesz egy emberen (sőt... egy BETEG emberen)!


2.: Én nem bejelentést tennék ,hanem szó szerint megfélemlíteném az ilyen embert ,egy kis agresszióval fűszerezve (hozzátenném: nem vagyok agresszív ,sem kemény gyerek ,de azt sosem szerettem ha valaki nem emberséges vagy éppenséggel a másik igazát nem ismeri el)!


Ha netán egyszer ilyen helyzetbe kerülnék ,valószínűnek tartom ,hogy a hajánál fogva rángatnám be az ilyen embertelen férgeket ,hogy tegye a munkáját ,vagy húzzon a ...

2016. ápr. 4. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Közfeladatot ellátó személy elleni erőszakért 3 évet is kaphatsz, szóval hajrá, jól ki fog röhögni.


És az nem elég motiváció, hogy segíthetsz másokon, miközben a gyerekedet nyári táborba se tudod elvinni és a túlórák mellett szabadidőd sincsen vele találkozni. Arról nem beszélve mennyire megalázó, mikor olyan kaját kell osztani ami úgy néz ki mintha már valaki megette volna, vagy mikor azért is Te vagy a felelős, mert nincs tiszta lepedő, nincsen gyógyszer vagy omlik a kórház fala (lehetne még sorolni).

Nem, ez nem motivácó. Normális ember innen menekül.

És nem értem miért kell még szándékosan provokálni is, hogy tényleg senkinek ne legyen kedve "segíteni"másokon. Cibáld meg, nyugodtan. Csak nehogy Te legyél az akit hajnalban elküldenek majd a kórházból, hogy "elnézést, de nincsenek nővérek, ezért ma nem ügyelünk, fáradjon át oda, ahol még van aki hajlandó dolgozni". Nincs ez olyan messze, mert már most is van olyan kórház ahol tervezik az időszakos bezárást, mert nincs elég ember, pedig központi kórház ahol rengeteg beteget kéne ellátni.

2016. ápr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Gondolom ,ahogy véded az ilyen féreg embertelen mocskokat ,te is ilyen lehetsz utolsó hozzászóló...


Hidd el ,több embernek nagyobb problémája is van annál ,hogy a gyerekét melyik nyári táborba vigye el!

Valakinek csak egy kedves szó vagy egy kisebb odafigyelés is elég lenne ahhoz ,hogy feldobd a napját!


Ezért tart itt ez az ország ahol...


Szerintem ha meg ilyenért feljelentenének ,akkor a rendőrségen nevetnének egy nagyot (mert ők is tudják ,milyen alja nép dolgozik a kórházakban)!!!!!


Hivatalos személy elleni? Szerintem köze nincs a hivatalos személynek az ilyen embertelen lényeknek!


Minden ápoló tudja mire vállalkozik mikor elmegy egy kórházba ápolónak ,aki meg nem tud normálisan hozzáállni az emberekhez (FŐLEG A BETEG EMBEREKHEZ) ,az meg keressen más szakmát (van már csomó olyan hely ,ahol nem kell körbe venni magad emberekkel ,csak te magad lehetsz egyedül...)

2016. ápr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Keressen másik szakmát? Pontosan ezt teszik. Ezért maradtak mára már csak a befásult, lusta, kiégett emberek a szakmában, akiknek már a kedves szóhoz sincsen türelmük.

Amúgy meg milyen kedves szót vár el az, aki látatlanban általánosít és mindet féregnek titulálja??? Meg is érdemled ha otthagynak a sz.rodban egy napig.

2016. ápr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egy tizenöt éves gyerek egyáltalán nem érdemli meg, ha otthagyják a sza.rjában egy napig, csak azért mert segítséget kér és ez nem tetszik nekik :) Annyi idős voltam, amikor az történt, amit fent is leírtam.


Én amondó vagyok, hogy van hogy az ápolóknak is elegük van, sok nekik annyi beteg ellátása, fáradtak és hasonló, rendben van, érthető, de valamiféle empátiának mégis kell hogy legyen egy ápolóban, ha ebben a szakmában szeretne dolgozni.

Az ilyen alapok, mint a beteget tisztában tartani (ergo segíteni neki eljutni a mosdóig, ahelyett, hogy újságot olvasnának), nem megvárni, míg a seb elfertőződik (tehát legalább kétnaponta cserélni a kötést) szerintem egy elvárható dolog az egészségügyi dolgozók részéről. És nem lehülyézni meg megalázni nyilvánosan azt, aki segítséget kér, főleg nem leri.bancozni (mert nekem bizony ezt is mondták, vese műtét után pedig nem ez az első, amit hallani akarna valaki), azt meg már meg sem említem, hogy orvosi szóra se tették meg a kötéscserét.. szóval, nem azt mondom én, hogy minden pöpec legyen, nem egy ötcsillagos szállodai ellátást kér ott senki, nem ezt várja el egy beteg. Csupán emberi bánásmódot. Van olyan ápoló, aki ezt sem adja meg, és itt ez a probléma. És ez már vagy hét éve történt, tehát.. mindig is voltak gondok az eü terén.

2016. ápr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg milyen kedves szót vár el az, aki látatlanban általánosít és mindet féregnek titulálja..."


Csak azt titulálom féregnek aki meg is érdemli (aki nem képes törődni a másik emberrel... legyen az ápoló,közmunkás,munkanélküli... TÖKMINDEGY)!


Egyszer egy idős néni elesett az utcán mert valami nem volt rendben a térdével... Az arra járók mint ha észre sem vették volna ,mi mentünk oda egyik barátommal segíteni neki ,mert egy ember sem volt képes arra ,hogy legalább megkérdezze ,hogy jól van-e?!


Ez nem kimerültség,befásulás vagy egyéb kifogás kérdése... EZT EMBERSÉGNEK HÍVJÁK!


Nekem is van ,hogy elegem van az egész napból ,mert épp egy seg.gfej nem tudja normálisan kiszolgálni az embert ,de ettől még ha meglátom ,hogy valakinek segítség kell akkor van bennem annyi ,hogy segítek neki!


Aki meg ennyire védi az antiszociális beállítottságú embereket: Remélem egyszer majd te is rászorulsz a másik ember segítségére ,aztán majd az emberek csak úgy elmennek melletted/észre sem vesznek!

2016. ápr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindenhol kivan írva a betegjogi képviselő elérhetősége.

Jelentheted az esetet, de 99%, hogy a főnök falaz majd nekik, semmit nem tesz, mivel a panaszod oda lesz visszairányítva.

Konkrétan ha nem tudod bizonyítani a munkakörben elkövetett vétséget, nem tehetsz semmit.


egy a tanulság. Mindig mindent jegyezz fel, diktafon vagy telefon legyen nálad, csak így tudsz bizonyítani. (5 év kórházi tapasztalat alapján)

engem megmérgeztek gondolom véletlenül, de súlyosan. pnaszomat a kórház főigazgatója kapta meg (ez a szabály), és persze ő védi az övéit, esélyem se volt, ki sem vizsgálta az esetet, az orvos pedig nem vallotta be milyen gyógyszereket adott, letagadta, pedig ismerem őket ezer éve, és tudom ha 5 szem különbözőt kapok, abból 2-őt bevall, szóval esélytelen bizonyíték nélküül

2016. ápr. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!