Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB hátralék és befizetés....

TB hátralék és befizetés. Segítesz, kérlek?

Figyelt kérdés

Igen, van hátralékom, amit hirtelen nem tudnék kicsengetni. Jó ideje nem is voltam orvosnál, de most úgy adódott, hogy lehet, hogy el kéne mennem.

A kérdésem, hogy ha én mondjuk most befizetek 1 havi összeget, akkor az a tartozásból megy le vagy akkor erre a hónapra megkapom a TB-t?

Előre is köszönöööööööööööm!



2016. máj. 5. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:

-hát nem így megy ,

-ha nem fizeted amit kell,akkor a te nevednél átvált a számítógép zöldről,pirosra,

-és ha bemész netán az orvoshoz,vagy egy receptel a patikába,akkor ott azzal kezdik,hogy a te TAJ számodat megnézik a gépben ....és az vagy zöld,vagy piros,

-nyílván ha piroska vagy,akkor elhajtanak,

-addig leszel a NAV gépében piros,amíg be nem mész hozzájuk és le nem rendezed a tartozásod/jogviszonyod,stb...

2016. máj. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Akkor marad a támogatás kérése, az az 1 éves... köszi a választ ismét!
2016. máj. 5. 10:46
 3/5 anonim ***** válasza:

"-nyílván ha piroska vagy,akkor elhajtanak, "


nem, nem hajtanak el. az orvos nem mérlegelheti, hogy van-e fizetve a tb-d, attól még el kell látnia. ilyenkor felhívja a figyelmedet, hogy ez nincs rendben, és majd a nav intézkedik.


amúgy mindenesetre nem jöhetsz ki rosszul abból, ha MOST elkezded fizetni a havi cca 7ezer forintot.

2016. máj. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi neked is. Még egy kérdés... Ha én elmegyek akkor a körzeti orvoshoz (fogorvos) így, akkor ő ott a helyszínen kérni fogja tőlem a kezelés árát?
2016. máj. 5. 12:44
 5/5 anonim ***** válasza:

nem. tb-finanszírozott ellátás során a tb finanszírozza az orvos felé a te ellátásodat, még ha nincs is rendezve a tb-d.


Az orvos nem veheti az ellátás során ezt figyelembe. tehát ő ellát, és legfeljebb majd a nav behajtja.

2016. máj. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!