Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB-hátralékot hogy tudom...

TB-hátralékot hogy tudom befizetni?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy van még jó régről pár hónapnyi elmaradásom. Most kértem egy adófolyószámla-kivonatot, megvan az összeg, viszont innen nem tudom merre tovább, ez most a komplett tartozás, vagy a kamatok nélküli? Hogy tudom befizetni? Át tudom utalni valahogy?

Előre is köszönöm ha valaki segít! : )



#elmaradás #TB #befizetés #hátralék #szomorú felnőttlét
2015. júl. 1. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha agyonproblémázod magad emiatt, menj be a NAV-ba, mond hogy hátralékod van amit kifizetnél. Ők majd kezedbenyomják a megfelelő mennyiségű csekket, ésmegmondják egész pontosanmennyit kellbefizetni rajtuk.


Papírt-tollat vigyél, mert a sok bürokrata nem szokott hozzá a kommunikációhoz.

2015. júl. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy már voltam, és annyira nem működött a kommunikáció, hogy a nő feliratta velem az időszakokat amikor nem voltam biztosítva, hogy nézzek utána, adjam össze, adjam hozzá az éppen akkor aktuális jegybanki alapkamat kétszeresét vagy hogy, és kaptam mellé egy üres csekket, hogy miután ezt kiszámoltam, azon fizessem be. Sajnos tényleg nevetségesen nem értek az ilyesmihez, ott ültem a 19 éves gyermeklelkemmel aki még életében nem intézett ilyesmit, és nem akarom azt, hogy elszámolom magam 30 forinttal, és aztán jöjjön miatta húsz ajánlott levél meg rengeteg hercehurca. Megkérdeztem nem tud-e pontos összeget mondani, azt mondta ő ezzel nem foglalkozik, és most egyébként is megy ebédelni.

UPDATE

megtaláltam, hogy tudom utalni, de még mindig nem tudom, hogy ez a kamatos összeg-e, amit a nav.gov oldal nekem adóelmaradásként ír, és hogy MELYIK navos számlra utaljam:

NAV Egészségügyi hozzájárulás magánszemélyt, őstermelőt, egyéni vállalkozót, kifizetőt terhelő kötelezettség beszedési számla

VAGY

NAV Egészségbiztosítási Alapot megillető bevételek magánszemélyt, őstermelőt, egyéni vállalkozót, kifizetőt terhelő kötelezettség beszedési számla

2015. júl. 1. 10:21
 3/9 A kérdező kommentje:

Jó, rájöttem hogy az Egészségbiztosítási Alapot megillető számlára kéne hogy menjen... akkor már csak egy kérdés:

Gondolom ez nem a kamatos verzió, honnan tudjam mennyi a kamat? Ha ezt a sima (szerintem kamat nélküli) összeget befizetem, marad elmaradásom? Valaki magyarázza el nekem hogy működik ezen a kamat, adok érte zöld kezecskét :c

2015. júl. 1. 10:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nincs, nyiss egy ügyfélkaput bármelyik okmányirodában, kormányablaknál.

Kérdezd le az adófolyószámla kivonatod október 31-i végdátummal.

Azon meglátod, hogy melyik adónemen mennyi tartozásod van (külön van a TB és külön a késedelmi kamat)

Az adónemeknél a számlaszámok is fel vannak tüntetve (ahova utalni kell)

Az utaláskor a közleménybe írd be az adóazonosító jeled (az alapján könyvel a nav)

2015. júl. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nyitottam, lekérdeztem, az ebev.nav.gov-on kértem folyószámla-kivonatot, de csak a TB-t írja, a késedelmi kamatról egy szó sincs, akkor nem jó helyen járok?
2015. júl. 1. 11:22
 6/9 A kérdező kommentje:
Jó, megvan hogy hol. De az meg csak a 2015-ös évet írja, és még 2014-ről, talán 13-ról is van elmaradásom, azt akkor hogy?
2015. júl. 1. 11:27
 7/9 A kérdező kommentje:
És más eredményt kapok ha a pótlékot, és mást ha a kamatot kérdezem le, most már semmit nem értek.
2015. júl. 1. 11:33
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy tételes adófolyószámla kivonatot kérdezz le.

Először egy mai napi végdátumút.

Azon meglátod, hogy a mai napon mennyi az aktuális tartozásod: minden egyes adónem alatt ott van összesítve, hogy mennyi az esetleges túlfizetésed, tartozásod.

Pl a TBnél: 124-es adónemen tartozás: xxx Ft.

Ebben (a végösszegben) szerepelnek az előző évekből maradt tartozásaid is.

Utána kérdezd le 2015.11.30-i végdátummal az adófolyószámlád.

Ha van késedelmi kamat tartozásod, azon meglátod (az egy másik adónem)

Minden évben az előző évi késedelem utáni kamatokat vezetik fel az adófolyószámládra, októberi dátummal.

Idén a 2014 évben késedelmesen befizetett összegek utáni késedelmi pótlékot írják elő (plusz, ha van előző évről késedelmi kamat tartozásod, az is szerepel a végösszegben)

Ha végképp nem tudod értelmezni az adófolyószámlád, akkor tedd fel (a személyes adataid kitakarásával) a netre, vagy küldd át e-mailben és elmagyarázom.

2015. júl. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jó, megvan : D

Köszönöm szépen hogy elmagyaráztad, így már értem, megvan az összeg is : )

2015. júl. 1. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!