Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Érdemes feljelentést tenni,...

Érdemes feljelentést tenni, perelni?

Figyelt kérdés
Édesapám 2004-ben járt a panaszaival háziorvosnál, aki beutalta az SZTK-ba kivizsgálásra gerincsérv?-el. Az évek alatt a tünetek súlyosbodtak (elöbb csak vállfájás, majd kar zsibbadás, nyakvájás, kéz és lábzsibbadás..) 4 évig folyamatosan járt az állítólag szakorvosokhoz, de egy sem volt hajlandó beutalni egy kórházba kivizsgálásra, ehelyett elküldték fizikoterápiára, masszíroztatásra, és vonogatták a vállukat..Majd mikor panaszkodott, hogy a keze annyira lezsibbad, hogy kiesik belőle minden, és nem érez vele semmit, meg akarták műtettni a kezét..persze nem hagyta.. A betegsége ez évben tetőzött..egyik kezével sem érzékelt, és a lába is elzsibbadt, sokszor összeesett...aggódtunk érte, hisz a munkája miatt naponta akár több száz km-t is kellett vezetnie..mi van, ha egy ilyen "roham" az autópályán vagy egy létra tetején, szerelés közben jön rá...Egyenesen megmondta az ideggyógyásznak, hogy tényleg kell neki egy kórházi beutaló, amire a válasz az volt, majd akkor, ha lebénul!!!! Végül az SZTK orvosait megkerülve sikerült egy beutalót szereznie a kórházba, ahol sürgősségel vizsgálták meg és több nyaki csigolyán találtak sérvet, és elcsontosodott, eldeformált csigolyát...2 nap múlva már meg is operálták, ami elkerülhető lett volna, ha az elején nem töketlenkednek ennyit....Ő perelni szeretné az SZTK "orvosait"...
2008. szept. 24. 15:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Amit elfelejtettem: a műtét elkerülhető lett volna, ha előbb tesznek valamit...és a műtét azért volt ennyire sürgős, mert akár pár hét késedelem is apum teljes bénulásához vezetett volna
2008. szept. 24. 15:27
 2/9 A kérdező kommentje:

Mindig elfelejtek valamit, elég dühös vagyok a helyzet miatt:(

A műtét miatt apum fél évig nem dolgozhat, és leszázalékolják...

2008. szept. 24. 15:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

mielőtt bármi perbe kezdenétek menj el egy ügyvédhez!

én szivem szerint azt mondanám hogy joggal pereltek de nem tudom hogy egy ügyvéd meg tudná e nyerni a pert. mert szerintem okkal perelhetnél. de lehet hogy a bíróságmáshogy ítél mondom beszélj egy ügyvédel!

2008. szept. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Keressen egy jó ügyvédet és indítsatok kártérítési pert. Ugyanis mivel a műtét elkerülhető lett volna a mostani munkából való kiesé és a többi az SZTK lelkén szárad. Ja és lehet a perben arra is hivatkozni,hogy amíg kezelgették addig is keletkezett kára.

Szóval jó ügyvéd. Ja és keressétek fel a betegjogi képviselőt is.

2008. szept. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen meg kell lenni hozzá minden dokumentnek, szakvéleménynek, amiken a téves diagnózis van.

Igaz, hogy az orvosoknak is van naplójuk, de abból előkeresgetni a dolgokat...

2008. szept. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha megvannak az SZTKs papírok, akkor azokkal érdemes elmenni egy ezzel foglalkozó ügyvédhez.
2008. szept. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha valóban el szeretnél érni valamit, akkor fordulj a sajtóhoz. Nekik jó csámcsogás (már bocsánat) neked pedig minimális esély, ha nagy plénum elé kerül az ügy nem tudják eltusolni... Ma Magyarországon ez így működik. De így is kb 99% ra biztos vagyok benne, hogy az orvosi kamara, s az orvosok összetartása megmenti megint a bűnösöket, s majd praktizálnak tovább:os...

Az egyetlen út hangot adni neki, s ütni a vasat míg forró, s nem hagyni kihűlni...

Szomorú, de ez van... (egy 5öd éves jog hallgató )

2008. szept. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A peretekben orvosi szakértők döntenek. Mind a felperes, mind az alperes szakértőt kér majd. Érdemes utánanézni, hol találsz a közeledben egy igazságügyi szakértőt, aki ortopédiában/reumatológiában járatos. Ha ő azt mondja, hogy a papirok alapján nekiindulhattok, akkor OK. Fölöslegesen ne dobj ki pénzt ügyvédekre, mert ők is ezt teszik = szakértőt kérdeznek meg.
2008. okt. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!

Amit tudnod kell: Magyarországon sosem csak az orvost perlik, hanem magát az intézményt, ahol az orvos praktizál. Az intézmény vezetője többnyire mindenben kiáll az orvosért leginkább az intézmény jó hírneve miatt.

Egy per költséges és sokáig tart. Ha elveszíted a pert, akkor a perköltség is téged illet és lehetnek még járulékos költségek is az ügyvédi költségek mellett.

Nagyon nehéz bizonyítani, hogy orvosi mulasztás történt. A fent említett okokból és azért, mert az intézmények szeretnek eltüntetni bizonyítékokat. Ettől függetlenül nem lehetetlen a dolog. Nagy elszántság és hatalmas kitartás szűkséges hozzá az anyagiak mellett. Mert sajnos olyan országban élünk, ahol a pénz beszél....

Mielőtt perelni kezdtek, javaslom, olvassátok el Kende Péter: Kik vagytok ti Istenek című könyvét. A magyarországi műhiba és orvosi perekről szól.

2008. okt. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!