Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek visszaáll? 13/L

Rocker Mila kérdése:

Szerintetek visszaáll? 13/L

Figyelt kérdés

1 hónapja elkezdtem diétázni, és lehet hogy egy kicsit anorexiás lettem. De nem biztos, mert nincs étvágyam. 10kg fogytam, most 170cm vagyok és 45kg. Azért fogyókúráztam, mert a kiszemeltem azt mondta, hogy dagadt vagyok. Szóval nem szeretnék kioktatást olvasni arról, hogy 13 évesen nem szabad fogyni mert......de a lényeg, hogy tavaly decemberben jött meg először a menzeszem, egy idő után nagyából beállt, de már 1hónapja nem jött meg...nem akarok szólni erről a szüleimnek, sem nőgyógyásznak.

Szerintetek mekkora az esélye, hogy nem jön meg többet?13/L



2016. júl. 27. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem is itt kéne kioktatás, hanem a szüleid már rég a dokinál kéne, hogy üljenek veled. 170 cm-hez az 55 kg tökéletes! A 45 kg kórosan sovány. Ne a mensid miatt aggódj, az a legkisebb gond.
2016. júl. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha újra elkezdesz normálisan étkezni és abbahagyod az önsanyargatást akkor szépen megfog jönni megint.


Még az 55kg is épp hogy elég a magasságodhoz.


Ha magadtól nem tudsz visszaállni akkor kérj segítséget atesti-lelki egészséged érdekében.

2016. júl. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a szerencséd, hogy még időben kiírtad a kérdést, és CSAK 1 hónapja nem jött meg a menzeszed. Ez egy jelzés. A tested jelzést küld, hogy valami nincs rendben. Neked most semmi másra nem kell gondolnod csak arra, hogy EGYÉL ÉS EGYÉL ,ami csak jól esik (lehetőleg egészségesebb ételek és nem édesség) . Mindenki szervezete különbözik, van akinek 170 cm-rel és 45-50 kg-val mlég tökéletesen működik, van akinek 55 kg kell. Most még tudsz változtatni, meg tudod azt tenni, hogy eltereled a gondolataidat nagyon gyorsan a fogyókúráról, és elkezdesz normálisan étkezni. Mert, ha ezt így folytatod, jó úton haladsz afelé, hogy anorexiás legyél, és hidd el, ettől nincs szörnyűbb. Sajnos én is beleestem, én 168 cm vagyok, jelenleg 49 kg és lassan 5 hónapja nem menstruálok (2 évig havi rendszerességgel normálisan volt). Ha jól emlékszem 56 kg-val már nem menstruáltam, és ott kellett volna megállnom és elfelejtenem az ételen agyalni.


Egyébként, nem az a lényeg, hogy az idióta kiszemelted mit mond, elvégre egy 13 éves taknyos kisfiú agyilag lefogadom. Csak az számít, hogy te egészséges legyél és jól érezd magad a bőrödben. És, ha minden értékes ételt megvonsz magadtól és koplalsz, kórosan soványra lefogysz, akkor ez nem lesz meg. Egyébként 170 cm-hez 55 kg a létező legideálisabb testsúly, ha engem kérdezel. Mit meg nem adnék azért, hogy visszapörgessem az időt és 55 kg-san észbe kaptam volna. :(


Kérlek, gondold át amiket írtam. Bármi kérdésed van, vagy segítség kell, nekem írhatsz!!;) 15/l

2016. júl. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!