Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet úgy PCOS-em, hogy nem...

Lehet úgy PCOS-em, hogy nem vagyok elhízva és nincs IR-em sem? De a PCOS-el ezenkívül minden tünet egyezik?

Figyelt kérdés

2016. aug. 2. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Elhízás nélkül simán, a PCOS-ok majdnem fele normális testalkatú. Magam is 50 kg vagyok 161 centihez.

Az meg, hogy van-e vagy nincs IR-ed nagyban attól függ, hogy kinek mutatod meg a leletet:D De egyébként az IR sem diagnosztikus kritériuma a PCOS-nek.

2016. aug. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehetsz. Az elhízás nem feltétel. Hónapokra kimaradó menzesz, szőrösödés stb már elég, még ciszta sem kell! Vannak kifejezetten sovány PCOS/IR-esek, náluk annyi hogy érdemes 5pontos terhelést csináltatni mert náluk sokkal másabb az inzulinválasz. Ez már volt nálad? Mert ugye a cukor nem elég ami a sima vérvételen van. Ha nincs IR sem akkor lehet pajzsmirigy (nekem ez a gondom, hasonlóak a tünetek mert tud sok hülyeséget okozni és nehezen derült ki).

Az IR dokifüggő tényleg, hogy mit lát benne... Van aki fel se ismeri... Bár akinél PCOS-t diagnosztizálnak az IR-es is, mert az IR az okozója, minden PCOS-es beteg IR-es. Fordítva van az igazság: nem minden IR-es PCOS-es. Tehát valójában nem a PCOS-t kezelik hanem a kiváltó okot az IR-t. Azért nem szabad fogamzásgátlóval kezelni mert az csak a tüneteket elfedi de az IR közben rombol tovább, amiből 2-es diabétesz lesz.

2016. aug. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs IR, pajzsmirigy túlműködésem az van. Szőrösödés és hónapokra kimaradó menzesz nincs, viszont elég rendszertelen, vannak ciszták a petefészkemben, akném is van hullik a hajam is, akkor ez nem PCOS? Pedig sok tünet egyezik.:/ de akkor mi a bajom?
2016. aug. 3. 14:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor azt a túlműködés okozza, a pajzsmirigy szinte mindig okoz menzeszgondokat... Ha nem gyöngysoros a ciszta akkor nem pcos. Nekem multicisztás mindkét petefészkem, nem PCOS. Glutén, szénhidrát csökkentése, lelki rend (önszeretet) jóga, sok séta és eltűntek jórészt. Hogyan vagy kezelve? Életmódban adott tanácsot a doki? Mert magában a gyógyszeres kezelés keveset ér sajnos... Glutén csökkentése, szója-tej és jód teljes elhagyás minden pajzsmirigy betegen dob egy nagyot jó irányba.
2016. aug. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak gyógyszert szedek, életmódbeli tanácsokat nem kaptam..
2016. aug. 3. 17:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Érdemes akkor a fent említetteket megtenni, illetve van egy fb csoport, ahol orvosi háttértől lehet kérdezni, privátban elküldöm ha gondolod, ott sok a sorstárs és segítenek!
2016. aug. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Uhh nagyon jó lenne ha elküldenéd.. Sokat segítettél, köszönöm! :)
2016. aug. 4. 05:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!