Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kisebb műtét (3 nap kórház)...

Kisebb műtét (3 nap kórház) után hogyan oldjátok (oldanátok) meg a hálapénzt, ha a zárójel. átadásakor jelen van még 2 asszisztens, ráadásul néznek ránk?

Figyelt kérdés
Én így nem adtam, mert a dokinak kellemetlen lett volna esetleg. Vagy így kellemetlenebb más vonatkozásban neki?
2016. aug. 18. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Az asszisztensekneknis kellemetlen lett volna, neked is... Úgy tetted jól, ahogy tetted.

Egy orvos pedig, ha már a gyógyítást választotta hivatásul, akkor az a hivatása és ne a munkája legyen. Használja úgy a tudását, ahogy azt a Hippokratészi eskü is kimondja. Azért pedig nem jár hálapénz. Kap érte. Tudta, hogy mennyit fog keresni. Ha valaki a pénz miatt megy orvosnak, az nem normális! És főleg nem nevezendő orvosnak!

2016. aug. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha akarsz adsz, ha nem akarsz, nem adsz! De mert jelen volt ket asszisztens, mondhattad volna, hogy negyszemkozt akarsz vele beszelni, es menjenek ki ok ketten. Akkor odaadhattad volna a penzt! Tehat nem akartal neki penzt adni, szoval ennyi! En ha akarok adni, megoldom, hogy negyszemkozt legyek az orvossal. Vagy beleteszem egy borritekba, veszek valami ajandekot, csokit vagy barmit, es azzal egyutt adom oda. Egyebkent ilyenkor a ket dragalatos asszisztens is tartja a markat am, azert figyelnek annyira! En az apolonokrol is tudok olyat mondani, anyu vitt be nekik eskuvorol kajat, olyan tortat es rantott hust meg sult hust, krumplit, rizst meg mindent, amihez senki nem nyult! Szepen becsomagolva, erre az egyik ejszakas kozolte, hogy ugye anyam nem gondolta komolyan, hogy o ezt az undorito kajat megeszi?! Persze mikor tesom jott ki a korhazbol, minden kedves apolono, aki gondozta, kapott ajandekcsomagot es penzt, kiveve a nagysagat, aki szerint az ettermi kaja undorito, csak mert az egy eskuvore keszult!
2016. aug. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én tényleg akartam adni, valójában már szabadulni szerettem volna attól a borítéktól. Az lett volna a kívánatos, hogy a doki (osztályvezető) négyszemközt adja át a zárójelentést, mint ahogy azt azok a doki szokták tenni, akik direkt várják a borítékot. Voltam már jónéhány évvel ezelőtt ilyen helyzetben, akkor a főorvosnő négyszemközt adta át (az irodájában) – csak akkor én direkt nem akartam adni, mert nem voltam elégedett a hozzáállásával, ő viszont (mindemellett) várta volna - kicsit benne is volt a levegőben, és szerintem kellett neki néhány pillanat, amig felfogta, hogy nem kapott pénzt. A négyszemközt való zárójel. átadást az én (mostani) dokim is meg tudta volna tenni, mert oszt.vez. és a szomszéd helyiség az irodája. Lehet, hogy akitől vár, annak ott adja át (?)

Előre gondoltam én is arra, hogy, ha esetleg nem lesz egyedül, kihívom, bár a folyosón várakoztak a betegek. Mindamellett, hogy előzetes elgondolásom szerint kihívtam volna a dokit, az adott helyzetben mégsem tettem, így éreztem valamiért. Számomra az lett volna a megnyugtató, ha boríték nélkül jövök ki az épületből.

Az asszisztenciára vonatkozólag : valójában csak másfél napot voltam benn, utána csak visszajárogatnom kellett, és ugyanazon asszisztens/ápoló sokat velem/rajtam nem dolgozott – voltak néhányan, és hol az egyik volt, hol a másik dolgozott. Velük kapcsolatban nem érzem úgy, hogy jutalmaznom kellett volna bármelyiket is, mert én nem sok munkát adtam nekik (egyiknek sem).

2016. aug. 18. 15:52
 4/4 senior10 válasza:

Nekem a múlt héten volt egy kisebb műtétem ma reggel volt a varratszedés, én nem szándékoztam adni de igazából alkalmam se lett volna rá, mivel a doktornő olyan gyorsan megírta a papírt, és elköszönt, hogy mire észbekaptam, már kint is voltam az épületből szinte.

egyébként én soha sehol nem szoktam hála vagy kenő pénzt adni, mégis úgy érzem, hogy ennek ellenére normálisan bánnak velem. viszont ismerősöktől halom, hogy nekik bizony ha nem is mindenhol, de gyakran szükségük van rá, hogy gyorsabban és simulékonyan menjenek a dolgok. ki tudja lehet szerencsés vagyok, hogy pont olyan ügyintézőkkel vagy orvosokkal hoz össze a sors akik enélkül is rendesen elvégzik a munkájukat.

2016. aug. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!