Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan történik egy nőgyógyász...

Hogyan történik egy nőgyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés
elég rendszertelen mostanában a menszeszem, habár már 5 éve menstruálok és szeretném magam megvizsgáltatni a helyi (Gyula) SZTK-ban, csak nem tudom hogyan működik ez. be kell jelentkezni, kell-e fizetni és így írnak is fel nekem fog.gátló tablettát?
2008. szept. 30. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol más a szokás, ezért első lépésként érdemes kiderítened, melyik orvoshoz tartozol, egyúttal megmondják, hogy mikor van rendelési idő, és hogy kell-e kérned időpontot.

Ha nem magán dokihoz mégy, nem kell fizetni, ez TB által támogatott szolgáltatás.

Biztosan megvizsgál, mielőtt felír tablettát. Én úgy szoktam menni nődokihoz, hogy könnyen levehető cipőt, nadrágot veszek, és viszek egy tiszta fehér zoknit, amit áthúzok az öltözőben. (előtte természetesen alapos fürdés, és mielőtt behívnának, a wc-ben intim törlőkendő használata.) Ja, és olyan pólót szoktam felvenni, ami egy kicsit lentebb ér a fenekemnél, így nem ciki "bevonulni" a vizsgálóba. A többit a doki mondani fogja. Mondd, hogy először vagy vizsgálaton.

2008. szept. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Ha SZTK-ba mész rendelésre nem kell bejelentkezned és beutalóra sincs szükség.

Először is mond el az orvosnak, hogy első alkalommal vagy nőgyógyásznál. Először beszélgetni fogtok, kérdezgetni fog tőled (pl. mikor volt az első menstruációd? stb.). Te is tedd fel nyugodtan a kérdéseidet.

Ezután jön a vizsgálat. Fel kell feküdnöd a vizsgálóasztalra, a lábaidat a lábtartókba kell tenni, majd pedig próbálj ellazulni (ez persze nem könnyű, de nem is lehetetlen). Ezután az orvos egy "kacsának" nevezett fém tárgyat vezet a hüvelyedbe, amivel egy kicsit kitágítja, hogy meg tudjon vizsgálni. Miután ezt kivette, az ujjaival is megtapogatja a hüvely falát és a méh elhelyezkedését, hogy minden rendben van-e.

Az egész vizsgálat csak néhány percet vesz igénybe, s teljesen fájdalommentes (bár kicsit kellemetlen).

Csak bátran! Sok sikert

2008. szept. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és a bíztatást :) még annyi kérdésem lenne, az első válaszoló azt írta, hogy derítsem ki, kihez tartozom. (?) ezek szerint nem lehet csak úgy odamenni a szakrendelőbe, kivárni a sorom és bemenni?
2008. szept. 30. 21:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Városban általában több körzet van, ami utcák szerint van felosztva. Én mondjuk nagyvárosban lakom, de szerintem Gyulán is így lehet.
2008. szept. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!