Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a különbség a szakellátó...

Mzz591 kérdése:

Mi a különbség a szakellátó helynek vagy hogy az orvos foglalkozásügyi orvos?

Figyelt kérdés
Csináltatnom kell egy alkalmasságit, és azt mondták hogy csak szakellátó helyen csináltassam mert 2x bélyegző kell rá (1x felülre "szakellátóhelyé" másik alulra az orvosé). De ha én most elmegyek a házi orvosomhoz ahova tartozok az most szakellátó helynek számít? csak mert ha pénzt kérnek érte ne hogy ne legyen jó.Azért akarok a saját orvosomhoz menni már hátha nem kellene érte fizetnem.

2016. aug. 30. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Szakorvosi rendelőbe kell menjél. De rákérdezhetsz a háziorvosnál is, hogy mi az eljárás.
2016. aug. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát én most nem értem az egészet :/ hát a házi orvosom , az rendesen szakorvosi rendelőbe van? vagyis jónak kellene lennie. Úgy ahogy van értem az egészet :(
2016. aug. 30. 13:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Ő csak egy sima szakorvos, akinek szakrendelése van (kardiológus stb) de neked foglalkozás-egészségügyi szakellátó helyre kell menned (ennek a listája a neten van fent), ahol munkahigiénés-foglalkozás eü-i szakorvos van, ez speciális orvos, aki a munkaköröknek megfelelően vizsgál meg és küld el a vizsgálatokra. Más szintűt kérnek tőled mint a sima alkalmassági vagy munkaköri alkalmassági. Szintek vannak ebben, azért nem jó a saját orvosod mert ő nem jogosult mindenre és ebben döntésre. Független szakorvos van az szakellátóban.

Alkalmasságiért (B kat jógishoz pl) a háziorvosnál is fizetni kell szépen. A sima iskolába iratkozós alkalmasságiért nem kell csak.

2016. aug. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nekem szakmához kellene, de azt mondta az oktató hogy az a lényeg két bélyegző legyen rajta :S de hát szakmához csak elég a házi orvos :S
2016. aug. 30. 14:50
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor a házi orvos nem is jó ? ne is mennyek akkor oda? papíron oda tartozok.
2016. aug. 30. 15:02
 6/7 anonim ***** válasza:
De csak bizonyosokhoz elég egy pecsét, a kettőt csak a szakellátóhely tudja megadni, mert A vagy B kategóriás alkalmassági kell valószínűleg, amibe több vizsgálat tartozik és szakorvosiak.
2016. aug. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És akkor a házi orvos ilyet nem tud nekem megcsinálni?
2016. aug. 30. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!