Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orrsövény-műtét utáni kezelés?...

Orrsövény-műtét utáni kezelés? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Most volt kedden (Augusztus 30.-án) az orrsövényműtétem. Az lenne a kérdésem, hogy mit nem szabad és meddig csinálnom? Meddig nem lehet erőltetni? Illetve a beszáradt darabokat hogyan tudom eltávolítani és mivel, anélkül, hogy kárt okoznék? Meddig lesz érzékeny? Csak olyan írjon lehetőleg, akinek van tudása, illetve tapasztalata ehhez a témához és érdemleges választ tudni adni a kérdéseimre. A válaszokat előre is köszönöm!

2016. szept. 2. 19:14
 1/3 Marczell válasza:

nekem csütörtökön volt, szept 1-én a műtét. ma vették ki a tamponokat és el is jöttem a kórházból.

amit én tudok hogy 1 hétig (amíg visszamész kontrollra) NEM szabad orrot fújni. hajat mosni sem kéne. én szerintem nyaktól lefelé ZUHANYOZZ csak langyos vízzel, ne meleggel!. arcod megtörölheted de szerintem az orrodat ne csesztesd. meg ha folyik az orrod akkor max annyi hogy az alját megtörlőd pzs-vel.

enni, inni kell, de ne melegen fogyaszd, várd meg míg kihül.

lehetőleg ne emelgess súlyosabb dolgokat, ne hajolgass inkább guggolj ha vmit fel akarsz venni vagy kérj meg rá családtagot.

nekem még azt mondták hogy mindegy hogy háton vagy oldalt fekve alszom, de szerintem biztonságosabb ha oldalt. én még kértem ilyen parittyakötést is, de remélem nem kell használni.

ha felkelsz, sétálsz akkor azt lassan nyugisan tedd. a lényeg hogy ne pörgesd fel a szervezeted. ja meg én inkább felfelé tartom most az orrom, mintha peckesen járnék

amiket írtam azokat tartsd be 1 hétig, a műtét napjától számítva, de legalábbis miután visszamész a kontrollra és a doki azt mondja hogy minden oké, akkor már kevesebb a korlátozás.


sportolásról még annyit hogy 2 hétig ne kondizz, ne fuss, testnevelés órát hagyd ki stb. szerintem utána is inkább fokozatosan terheld magad, ne egyből a 100%-on kezd a sportot.


ennyit ugrik be, de én is kíváncsi vagyok még mások tanácsára.

2016. szept. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is orrsövény-műtétre készülök. A hangotok nem változott meg? Énekelni ugyanúgy tudtok, mint előtte?
2016. szept. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem változott. A levegővétel az változott!
2016. szept. 5. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!