Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan birjam ki a vervetelt?...

Hogyan birjam ki a vervetelt? Bov lent.

Figyelt kérdés
Rettegek a verveteltol. 21 eves vagyok es eddig 3x voltam vervetelen.mindegyiknel bogtem es gyomoridegem volt. Nemtudom miert van ez egyszeruen a tudat hogy vert vesznek tolem..mert tudom hogy nem faj.. de megis nagyon felek :((( ha a fogorvosnal vagyok es o ad erzestelenitot nemgaz, nem parazok.nem volt halaisten semmi baj vervetel utan egyszeruen csak nagyon felek tole es holnap mennem kene mert, sok olyan dologra vagyok kivancsi amit abbol tudnak megallapitani... lassatok el jo tanacsokkal legyszi :(
2016. szept. 5. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél be egy fél Xanaxot, vagy valami gyenge nyugtatót!
2016. szept. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezd meg, hogy nem tudnák-e altatásban elvégezni?
2016. szept. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gondolod majd elaltatnak valakit egy 1 perces vérvétel miatt?

A szúrás még annyira sem fájdalmas, mint a fogászaton, és a vér nagyon gyorsan lejön.

2016. szept. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Altatás... Gratulálok...


Kérd meg, hogy feküdhess közben, gondolj másra, ne nézz oda és túl is leszel rajta.

2016. szept. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Figyelj, attól, hogy bőgsz, szemernyit sem lesz kevésbé kellemetlen. Ugyanúgy fog fájni is. Vagyis, hogy is mondtad? Nem is fáj. Egy gond akkor kilőve. Akkor mi a probléma? Az, hogy beléd szúrnak egy - hogy mondjam finoman? - vascsövet? Egy tűt, ami ráadásul üreges? Igen, ezt én sem tudtam elfogadni soha, hogy miért van az, hogy járműveket küldünk a Marsra, és a Földről irányítjuk, de közben ezt a rohadt injekciót, vérvételt még milyen ilyen vascsövekkel oldják meg, ahelyett, hogy teleportálnának ilyenkor például. Vagy beléd küldhetnének cukorka formájában egy minirobotot, ami információkat küldene az orvosoknak mindenről, amit vérvétellel állapítanak meg.

Figyelj, tudom min mész át. Én is rettegtem ettől mindig. Kisebb koromban még nem, de kaptam egy injekciót az ujjamba, és annyira fájt, hogy utána évekig egy sima varrótűt alig mertem megfogni, úgy féltem tőle. Jó, kicsi voltam még akkor is. De megmaradt bennem a rossz érzés. Ez az, ami fejben dől el, ezt kellene leküzdened. Vehetsz be nyugtatót, de a fejedben kellene rendbe tenni a dolgokat. Én hasonló esetben azzal mentem be a rendelőbe, ahol a vért vették, hogy közöltem mindenkivel, aki bent volt, hogy jól nézzenek meg, mert itt van az ember, aki a legjobban fél a vérvételtől meg a tűtől. Erre nevettek egy kicsit, én pedig egyből nyugodtabb lettem. Aztán elmondták azt a semmit nem érő mondatot is, hogy "nem kell félni", de valahogy az is jól esett. Nekem igazából az segített, hogy elmondtam a félelmeimet, és ezzel picit le is győztem. Mondtam előre, hogy én kérek majd ajándékot is, vagy valamit, amit gyerekeknek adnak (lehettem vagy 26 éves), szóval ezen is nevettek, és ettől is megnyugodtam kissé. Végül - mint látod - túléltem, nem is fájt, és kaptam egy matricát, amin egy maci volt, meg alatta egy felirat: Bátran viselkedtem az orvosnál. Örültem neki, felragasztottam a kocsimra.

Hiszem, hogy te is túléled, és ha már ott vagy, kérjél te is matricát, tollat vagy valamit, hogy hasznod is legyen az egészből.

Még valami: olyan dologra koncentrálj a vérvétel előtt, ami utána következik, és várod. Például, hogy oké, vérvétel, de este mozi, süti, bármi. Vagy készülj előre úgy, hogy mivel jutalmazod majd magad. Ezek segítenek. Meg a pálinka. Bár azt vérvétel előtt nem javasolnám. :)

2016. szept. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sorstárs vagyok vagyis voltam, mert sikerült legyőzni! Én 20évesen mentem életemben másodszor, hánytam reggel a gyomoridegtől, sokkfektetésig lettem rosszul... Engem a tudat zavart hogy tű lesz a testemben. Az eredmény miatt (pajzsmirigy alulműködés) utána 6hetente kellett mennem 3x kontrollra, majd 3 hónap múlva, majd fél év múlva, gondolhatod... A második előtt megkérdeztem a háziorvost mit tegyek (ájulós vagyok alapból hát még így mi volt... főleg ha órákig éhgyomorra vagyok reggel és a gyógyszert be kellett venni, a sor meg sose lesz rövid, 6kor 15en vannak előttem...) annyit mondott hogy vegyek be fél szem xanaxot, nem látszik meg az eredményen, a stressz viszont tönkretehet az eredményt, felvisz ezt-azt, az első eredményemen volt olyan ami erre utalt... Xanax egyszer kellett! Ekkor pluszba szóltam, hogy ájulós vagyok, lefektetettek és úgy vették, majd 5 percig kellett még bent lennem, figyeltek. A következő alkalomnál már csak picit voltam ideges, ekkor még kértem hogy lefektetve csinálják, 3hónap múlva még ugyan összeszorított fogakkal de már ülve csináltam végig és a fél éves kontrollon oda is néztem már az üvegcsére, nevetgéltünk a vérvételes hölggyel és emlékezett rám, megkérdezte hogy jutottam el ide, elmondtam hogy egyszer kellett nyugtató, annyit mondott: nem ördögtől valóak ezek, egyszer sose baj, csak megfelelő helyen és időben kell használni!
2016. szept. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! az én történetem ennél durvább. 29 éves vagyok, és még életemben nem voltam vérvételen, egészen mostanáig. Még a tű látványától is képes vagyok depresszióba esni olyan szinten, hogy ájulás kerülget. Aztán elkaptam egy olyan vírust, ami teljesen ledöntött a lábamról. Két hete tartó láz miatt köteleztek a vérvételre. Teljesen kikészültem, hogy nekem másnap vérvételre kell mennem. Egész nap csak bőgtem. Aztán eljött a nagy nap, az ájulás kerülgetett. Végigbőgtem a váróteremben eltöltött időt, persze tele volt ismerőssel a váró. Amikor mondták a nevemet, azt hittem itt a vég. Le kellett fektetni, és lefogni. Szó szerint halálfélelmem volt, de valahogy mégis túléltem. Legyőztem életem legnagyobb fóbiáját. Azóta 3 hét telt el, és kétszer még megböktek. Ma például mentem vissza a kórházba a leletemért, és hideg zuhanyként ért, mikor az orvos közölte, hogy csinálunk egy ellenőrző vérvételt. 1 perc alatt túl is estem rajta. Most már úgy vagyok vele, hogy bármikor alá merem vetni magam :-) (CMV vírust állapítottak meg nálam)
2016. okt. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!