Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A hajléktalanok hova mehetnek...

A hajléktalanok hova mehetnek egészségügyi ellátásért? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Ma reggel munkába jövet egy viszonylag forgalmas kereszteződés mellett láttam egy hajléktalant a földön fekve, az arca csupa vér volt. Nem mozgott, a föld is tiszta vér volt körülötte. Valaki nagyon-nagyon megverte. 3 ember már állt felette, várták a mentőt, így én nem ácsorogtam ott tovább. Tovább gyalogolva azon gondolkoztam, hogy a hajléktalanok hol gyógyulhatnak fel ilyen esetben? Az sem biztos, hogy túléli szerencsétlen, de ha igen, akkor mivel nincs munkája, se TB, se semmi (gondolom), akkor mi lesz vele? Kap ellátást? Vagy a kórházban hagyják, hogy szenvedjen?
2016. okt. 10. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
kap ellátást.
2016. okt. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azért, mert ez sürgősségi ellátás?
2016. okt. 10. 10:51
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

Sajnos ellátják. És most nem konkrétan erre az esetre gondolok, mert ez indokolt, de nem egy hajlékony használja melegedőnek a kórházakat. Kicsit bepiál, kicsit összetöri magát, és nyaral három napot...


Magyarországon társadalombiztosítás van, sürgősségi ellátás mindenkinek jár, de igazából bizonyos kereteken belül mindenkinek minden. Maximum lassabban és rosszabb minőségben, esetleg utólag kiszámlázzák.

2016. okt. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogyne kapna. Alapellátás, sürgősségi ellátás jár mindenkinek, nem csak annak aki fizet TB-t.
2016. okt. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm szépen a válaszokat.

Tudom, hogy isznak, kötekednek, stb..., de egyszerűen borzasztó volt látni, hogy egy embertársunk fekszik ott, és bíztam benne, hogy elviszik majd a mentők.

:(

2016. okt. 10. 10:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem szabad általánosítani! Nem mindegyik iszik és kötekszik,sőt sokan önhibájukon kívül kerülnek utcára. Sokan vannak közöttük olyanok,akinek eladták 20 éve a "gyárát", megszűnt a munkahelye. Sokan voltak,akik vidékről mentek fel Pestre,mert nem maradt munkájuk,itt viszont szintén nem volt, vagy ha volt is akkor lakása nem. De sokan családi tragédiák miatt kerültek utcára. Nem lehet tudni,hogy ki miért jutott oda!
2016. okt. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudom. És azt is, hogy azt az életet józan ésszel, ép elmével szinte lehetetlen leélni...
2016. okt. 10. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!