Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szegeden hogy működik az...

Szegeden hogy működik az anonim HIV szűrés?

Figyelt kérdés
Szimplán besétálok az adott időpontban, mondom, hogy ezt és ezt szeretném? Vagy kell előtte telefonálni, bármi?

2016. dec. 7. 10:41
 1/7 anonim válasza:
Minden városban ugyanúgy. :) Én az ÁNTSZ-nél voltam, arról tudok nyilatkozni. Felhívtam őket előtte, de nem muszáj. Bementem, szóltam a portásnak, hogy miért jöttem, ő hívta a doktornőt, aki feltett 1-2 kérdést (el telt-e a kérdéses együttlét óta x idő stb.) Aztán levett egy kis üvegcse vért, majd kért egy jelszót. Ez lehet akármi. Aztán kaptam egy nyomtatványt, majd mikor mentem az eredményért a jelszót kellett mondanom, és leadni a nyomtatványt. Mindenki nagyon rendes, segítőkész, nincs mitől félni, nem néznek csúnyán, ha elmondod miért jöttél :) Szerintem nagyobb baj az, hogy itthon ilyen kevesen járnak rendszeresen szűrésre. Egyébként az ÁNTSZ-en kívül még a helyi kórház nemi beteg gondozójában lehet kérni szűrést, de hogy az mennyire anonim, és hogy megy azt nem tudom.
2016. dec. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A helyi bőr-,nemibeteggondozókban is végeznek anonim HIV szűrést.
2016. dec. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm

én is ÁNTSZ-es szűrésre tervezek menni, mivel annak az anonimitásában jobban bízok, illetve sokkal kisebb is az esély, hogy ismerőssel fussak össze ...

eredmény mennyi idő után van ?

mivel kismama vagyok, eléggé félek.. eddig fel sem merült bennem, hogy bármi gond lenne, de most pár napja nahyon ráparáztam :(

2016. dec. 7. 11:48
 4/7 anonim válasza:
Első vagyok. Nekem 2 hét volt az ÁNTSZ-nél az eredmény. Ha budapesti vagy, vagy nem gond az utazás, akkor tudtommal ott vannak olyan lehetőségek, ahol meggyorsítják a folyamatot, erről nem tudok többet, viszont az fizetős. Ne parázz rá, ess túl rajta, és megkönnyebbülsz :) Tapasztalat!
2016. dec. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Egyébként egy ismerősöm szintén volt az ÁNTSZ-nél, ő mesélte, hogy bizony látott vizsgálatra várni több kismamát is, nincs abban semmi, jobb félni mint megijedni :)
2016. dec. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm. most kicsit megnyugodtam

mivel elég messze lakok Bp-től, így kénytelen leszek kivárni a heteket

2016. dec. 7. 13:17
 7/7 anonim ***** válasza:

voltál azóta? eredmény? a legjobb ha elmész a Szent Lászlóba mert ott az aktuális cd4 számod is megtudhatod

ez atért fontos mert esetlegesen ha később megfertőződnél nem napra pontosan de megtudják mondani hogy kb mikor kaptad el

2016. dec. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!