Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Anonim HIV és STD szűrés?

Anonim HIV és STD szűrés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Problémám a következő :( lassan 2 hete megerőszakoltak, traumán lelki sérülésen emlékek elnyomásán már túl vagyok, magamat hibáztattam, már nem.

A kérdésem, eddig semmi fertőzésre utaló jeleket nem vettem észre. Voltak menstruációs görcshöz hasonló enyhe fájásaim és enyhébb folyásom. Tudnátok segíteni, hol tudnék végeztetni anonim vizsgálatokat? (Sajnos olyan állapotban vagyok hogy senkinek sem tudom elmondani a történteket az orvosomhoz sem tudok elmenni) Nem csak HIV hanem a többi nemi uton terjedő betegségekre kellene egy intézmény. Találtam egyet az interneten, kb.20000ft, 24órás eredménnyel. Nagyon elvagyok keseredve, 1hónapot kell várni a HIV fertőzés kimutatásához. Aztán 2hónap után, majd a 3hónapban lehet teljesen kizárni a fertőzést.



2015. jún. 4. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Az anonimitás miért olyan fontos? Csak sima szűrést lehet végeztetni szerintem sima laborvizsgálaton is, a kutyát nem fogja érdekelni, hogy miért csináltatod.
2015. jún. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, magam sem tudom hogy miért. Talán nem akarom hogy bármi nyoma maradjom annak, hogy ilyen történt velem. Akivel történt hasonló valószinű érti miért. Nehéz elmenni az orvoshoz, ha nem is meséled el mi történt valami magyarázat kell. A dokim gyerekkorom óta ismer,ebben a városban hamar kitudodna mivel sokan ismernek, a családomat stb. ezt természetesen nem szeretném. Így is nehéz hát mégha megtudnák, nem vagyok már fiatal, gyermekeim is vannak.
2015. jún. 4. 12:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát az orvosnak nem szabadna elmondania senkinek, ha megteszi és feljelented, akkor elveszíti a praxisjogát, mindenét, búcsút vehet a pályafutásának.

Értem, hogy szeretnéd ezt titokban tartani, de nincs szégyellni valód, nem azt mondom, hogy mindenkinek az orrára kellene kötni, de pl. feljelentést tehetnél és az orvosnak is elmondhatod, ha arról van szó.

2015. jún. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én nagyon tudom sajnálni, akit megerőszakolnak, ugyanakkor mélységesen elítélem azokat, akik utána nem jelentik fel a tettest. Egy ilyen embernek nincs helye a társadalomban. Tudom, nehéz feldolgozni, meg átélni újra a tárgyaláson, kihallgatáson, de a felelősség már az ő vállán is van, hogy ezek után ne ismétlődjön meg mással.
2015. jún. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát figyelj, nem vagy a helyzetemben, nem ismered a körülményeket. Nem tudhatod hol hogyan történt. Esetleg emlékszem e rá, őszintén olyan sokkba kerültem, hogy két napig csak az ugrott be hogy ütöm vágom és sikerült elrohannom. Magát az erőszakot kizártam teljesen, a 3.nap jöttek elő a képek a negyedik napon állt teljesen össze a kép, vagyis nem teljesen mert még mindig vannak elnyomott emlékek, amik remélem soha nem jönnek elő. Nem tudom feljelenteni, mivel alig emlékszem rá, érted? Az ing ami rajta volt, igen az előttem van mert amíg folytogatott lehajtott fejjel csak azt láttam, csak a gyerekeimre tudtam gondolni, hogy legyek már túl az egészen és legfőképp éljem túl. Szóval ne ítélj el azért amiért nem mentem 4nap után feljelentést tenni, a doktor dns-t sem tudott volna levenni. Ráadásul nem itthon történt.
2015. jún. 4. 21:28
 6/8 A kérdező kommentje:
Viszont, ha találkoznék vele biztos hogy megismerném, nem emlékszem rá de előttem van az arca, és mégsem emlékszem, nehéz elmagyarázni, hihetetlen hogy tud az agy ennyire kizárni történéseket.
2015. jún. 4. 21:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ami történt. Az is borzasztó, hogy azonnal megjelenik valaki, aki az áldozatot hibáztatja: eddig az volt a szokás, hogy a megerőszakolásért hibáztatják, most azért, hogy nem jelenti fel az illetőt. Nem lehetne végre leállni az áldozat-hibáztatással?

Nincs elég baja, még mások is bántják?


Egyébként a HIV fertőzést az esemény utáni 3. héten már ki lehet mutatni.

[link]

2015. jún. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
6. Köszönöm a hozzászólásod és a linker is! Teljes mértékben egyetértek veled, sajnos ilyen világban élünk.
2015. jún. 7. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!