Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mikre kell még oda figyelni a...

Mikre kell még oda figyelni a teljes egészség érdekében?

Figyelt kérdés

Le kell szokni a dohányzásról, a piálásról,

egészségesen kell táplálkozni, sportolni kell, vitaminok, ásványi anyagok, antioxidánsok..stb.

Milyen tényezőkkel lehet még az egészséget maximálisan tartani?



2017. jan. 6. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Hááát, nem vagyok orvos, de szerintem jókat soroltál fel. Alapvető hogy ne cigizz, igyál, egyél sz@rt és sportolj. Testileg ez jót fog tenni, azonban a teljes egészségbe beletartozik az is hogy mentálisan és érzelmileg is rendben vagy. Szeretsz élni, rendszeresen elengeded magad, nem feszíted túl magad... Talán azt mondanám hogy az egyensúly a legfontosabb... Ha soha nem szívsz el egy cigit se, de nagyon nagyon szívesen kipróbálnád, az nem "egészséges" mentálisan, de testileg igen. Elszívsz egyet, kipróbálod és abbahagyod, nem szoksz rá. Ilyesmi lehetne az egészség SZERINTEM. Persze ehhez hatalmas akaraterő kéne, a példámnál maradva.


Tehát összegezve, szerintem az egyensúly a fontos. Megfeszített munkát kövessen tudatos lazítás, hetekig tartó diétát egy csalónap, heteken át tartó edzést pár nap pihenő és így tovább :)

2017. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lelki tényezőkkel. Hogy jól érezd magadat nem csak fizikálisan, lelkileg is. Legyen célod. Ne legyél magányos (szubjektív, ki mit ért ezalatt), legyen hobbid, amibe el tudsz menekülni a nehezebb időkben.
2017. jan. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!